DKV pro udržitelnost a alternativní zdroje  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » DKV pro udržitelnost a alternativní zdroje

DKV pro udržitelnost a alternativní zdroje

 
dkv

pondělí, 24. srpna 2020

Společnost DKV Mobility, přední poskytovatel služeb pro mobilitu, v nedávno zveřejněné zprávě o korporátní odpovědnosti hovoří o působení v nových segmentech trhu, ochraně životního prostředí a vztazích se zaměstnanci a celou společností. DKV sestavilo zprávu poprvé na základě mezinárodně uznávaného standardu GRI. Poskytovatel služeb pro mobilitu také stanovuje směr vývoje v oblasti udržitelnosti svou strategií a personálním obsazením. Zpráva je k dispozici ke stažení na webu DKV.

 

Největší nabíjecí síť v Evropě naroste do konce roku o více než 50 %

DKV Mobility od založení firmy Charge4Europe – společného podniku společností Innogy a DKV – důsledně urychluje rozvoj největší evropské sítě dobíjecích stanic pro elektromobily a hybridní vozidla. Dodavatelská síť pro elektricky poháněná vozidla v současnosti zahrnuje již 80 000 nabíječek a do konce roku 2020 se plánuje rozšířit na více než 120 000. DKV jako poskytovatel služeb pro mobilitu nabízí kromě veřejných dobíjecích stanic také produkty a služby pro dobíjení doma (@Home) nebo v práci (@work).

Síť pokrytá palivovými kartami DKV roste každoročně o 5 000 čerpacích stanic. Podíl stanic s alternativními palivy roste

DKV celkově do sítě, kterou pokrývá vlastními palivovými kartami, každoročně zapojuje
až 5 000 nových čerpacích stanic. Přitom se intenzivně zaměřuje na čerpací stanice nabízející kromě konvenčních paliv i alternativní paliva, jakým je například zkapalněný zemní plyn LNG (Liquefied Natural Gas).

DKV spustilo výkonný telematický systém DKV LIVE, který pomáhá šetřit náklady

V červnu 2020 DKV v rámci posilování digitalizace uvedlo na trh komplexní telematický systém DKV LIVE s výkonnou digitální platformou založenou na real-time datech. DKV LIVE pomáhá dopravcům snižovat emise CO2 prostřednictvím hospodárné jízdy, ekonomicky řízeného tankování a transparentnosti celého dodavatelského řetězce. Nástroji sloužícími naplnění těchto cílů jsou služby Track & Trace (sledování polohy vozidla) a Estimated Time of Arrival (ETA – přibližný čas příjezdu). Službu DKV LIVE spustili do provozu v Německu, na Slovensku a v Čechách se připravuje pilotní provoz.

Vedoucím oddělení udržitelnosti a nové mobility je Marc Erkens

DKV se v rámci své organizace ještě více zaměřuje na udržitelnost. Marc Erkens bude
od 1. září 2020 vedoucím nového oddělení udržitelnosti a nové mobility. Společně s představenstvem bude interně i externě podporovat udržitelnost a urychlovat realizaci strategie "Lead in Green", na jejímž základě se chce DKV stát předním poskytovatelem udržitelných produktů ve svém odvětví.

Více informací o tématech v oblasti udržitelnosti, kterým se věnuje společnost DKV Mobility, najdete na: https://www.dkv-mobility.com/de/lead-in-green/

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz