Linde: Centrum pro regeneraci baterií  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Linde: Centrum pro regeneraci baterií

Linde: Centrum pro regeneraci baterií

 
automobily

čtvrtek, 5. března 2015

Linde Material Handling Česká republika s.r.o. (dále Linde MH ČR) dodává vysokozdvižné a nízkozdvižné vozíky, retraky, skladové a systémové vozíky. Společnost zaměřená na manipulační techniku se ovšem věnuje i aplikacím elektropohonů na silniční vozidla.

 

Testuje kupř. servisní vůz pro použití v městských aglomeracích poháněný systémem z elektrického vysokozdvižného vozíku. Novinkou v České republice je Centrum pro regeneraci trakčních baterií. Představení nového centra se uskutečnilo v rámci akce nazvané „Snídaně na vidlici“ 19. února v sídle společnosti Linde Material Handling Česká republika, Polygrafická, Praha 10. Byli jsme při tom.

Výstavba Centra pro regeneraci trakčních baterií spadá u Linde MH do širšího konceptu pro podporu elektrického pohonu vozíků. Čelní elektrické vozíky Linde, zejména ve verzi Evo uvedené na trh v loňském roce, splňují náročné požadavky zákazníků kladené na spolehlivost a robustnost. Kromě toho společnost rozšířila řadu elektrických vozíků o typ s nosností až 8 tun, čímž se elektrické vozíky dostávají do aplikací, které byly dříve vyhrazeny pouze vozíkům se spalovacími motory. Komponenty ze sériové výroby jsou používány dalšími výrobci elektrických vozidel. Příkladem mohou být posunovací stroje Rotrac na nákladových nádražích, nakládací plošiny na letištích či futuristické vozidlo microMAX, které se testuje pro využití v přepravách v městských aglomeracích. Budoucnost mají i lithium-iontové baterie představené Linde MH v  loňském roce.

Více v T&b 1/2015.

 

 

Napsal: Vlastík

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz