Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » GoTruck – průlomový servisní koncept na trhu nákladních vozidel

GoTruck – průlomový servisní koncept na trhu nákladních vozidel

 
r-zne-znaeky

čtvrtek, 7. května 2015

Optimistický výhled ekonomiky a posilující výrobní průmysl v regionu střední Evropy by dopravcům měl v roce 2015 přinést zvýšení poptávky po silniční přepravě a tím i růst zakázek. Jenže rostoucí produktivita je spojena se snižováním nákladů zadavatelů dopravy a zvýšeným tlakem na ceny přeprav - a tím i na provozní zisk samotných dopravců.

 

Pomoci transportním firmám by mohla novinka na trhu - servisní síť GoTruck. Síť deseti partnerských servisů pokrývajících klíčové tepny České a Slovenské republiky totiž nyní nabízí zdánlivě neřešitelné – podporuje maximální vytížení vozidel a slibuje zajištění stávající kvality jejich údržby, aniž by se zvýšily náklady na ni. „Nabízíme srovnatelný rozsah servisních služeb jako autorizovaný servis - tedy originální diagnostiku umožňující programování řídících jednotek i proškolené mechaniky a techniky – avšak za výrazně nižší ceny,“ ujišťuje Jiří Kakáč, který síť partnerských servisů zastřešuje. Právě řízení ziskovosti při zvýšené produktivitě a současně udržení kvality údržby vozového parku je podle něj základní podmínkou úspěšného podnikání v dopravě.

„Strategie GoTruck využívá uvolnění regulace Evropské unie v oblasti poskytování poprodejních služeb. To nám umožňuje vytvářet a nabídnout kvalitu, vzdělání i služby ve stejném rozsahu jako autorizovaný servis,“ říká Jiří Kakáč. „Díky zkušenostem, které máme, vybavení, speciálnímu nářadí i přístupu k diagnostickým přístrojům výrobce nemáme problém s prováděním složitých oprav ani s poskytováním údržby a oprav na vozidlech v záruce,“ dodává iniciátor konceptu, který spojil pod novou značku některé bývalé autorizované servisy Renault Trucks. Základem sítě GoTruck jsou právě někdejší autorizované servisy Renault Trucks. Ty nyní nabízejí zkušenosti z období autorizace v kombinaci s nově získanou nezávislostí na výrobci vozidel. Zákazník se v každém servisním místě GoTruck může spolehnout na řádně proškolený personál, který více než deset let úspěšně opravuje nákladní vozidla svých klientů.

„Díky tomu, že nejsme autorizovaný servis, nemusíme svým zákazníkům nutit striktně jen originální náhradní díly, ale můžeme doporučit i stejně kvalitní alternativy za přijatelnější ceny. Máme ale přístup i k originálním náhradním dílům, které nabízíme především u oprav, kde není možnost použít alternativu, nebo kde víme, že se originální díl dlouhodobě více vyplatí,“ doplňuje Jiří Kakáč. Koncept GoTruck má podle něj výhodu pro své partnery v tom, že jim neurčuje jednoho dodavatele náhradních dílů, ale pracuje se všemi dostupnými alternativami, které na trhu jsou. „Tím získáme to nejlepší a nejvhodnější pro každého zákazníka a můžeme vyjít vstříc jeho požadavkům na náhradní díl, jeho kvalitu a cenu.“ GoTruck se v současnosti zaměřuje především na provozovatele nákladních vozidel Renault a Volvo. Síť servisních partnerů by se ale měla dál rozvíjet a rozšiřovat i na další značky nákladních vozidel tak, aby se stala partnerem co největšímu počtu zákazníků a i nadále dokázala nabídnout plnohodnotnou alternativu autorizovaným servisům. Prohlubovat by se ale měla také spolupráce mezi partnery v rámci sítě GoTruck, snahou je docílit ještě větší spokojenosti koncových zákazníků.

 „Jde o průlomový koncept, který se snaží bezezbytku využít platné evropské legislativy a svým klientům nabídnout opravdu to nejlepší, co jinak nabízí pouze značkový servis,“ dodává k desítce partnerských servisů napříč Českou i Slovenskou republikou Jiří Kakáč. Více informací na www.gotruck.cz a www.gotruck.sk

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz