Elektrické autobusy Scania Citywide v nové městské a příměstské řadě  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » Elektrické autobusy Scania Citywide v nové městské a příměstské řadě

Elektrické autobusy Scania Citywide v nové městské a příměstské řadě

 
autobusy

středa, 23. října 2019

„Jsme hrdí na to, že jsme schopni nabídnout nejširší výběr pohonů na alternativní paliva a nyní tuto řadu alternativ doplňuje moderní elektrický autobus“ říká Anna Carmo e Silva, vedoucí divize autobusů a autokarů Scania. „Na rostoucím trhu elektrických autobusů na baterie nabízí Scania vynikající produkty a služby, které jsou navrženy pro maximální provozuschopnost a ekonomiku provozu.“

 

12metrový autobus Scania Citywide BEV se dodává s výkonným 300kW elektro motorem. Díky systému chlazení motoru olejovou mlhou Scania neexistují žádná omezení točivého momentu v hornatém nebo horkém prostředí. I na osmistupňovém stoupání si autobus udrží rychlost 30 kilometrů v hodině. Tento systém chlazení také nezasahuje do funkce klimatizační jednotky, protože oba tyto systémy fungují plně souběžně.

Baterie byly rozděleny – čtyři jsou na střeše a čtyřmi v zadním převisu, aby bylo dosaženo nižšího těžiště, což umožňuje lepší jízdní vlastnosti a ovladatelnost autobusu. Toto rozložení hmotnosti umožňuje, aby v autobuse jelo až 95 cestujících.

Model Scania Citywide BEV představený na výstavě Busworld je připraven na možnost rychlého nabíjení prostřednictvím spouštěcího pantografu. S menším počtem baterií je hmotnost tohoto autobusu stejná jako v případě tradičních naftových a plynových autobusů s podobnou kapacitou cestujících. Kromě možnosti nabíjení přes 300kW stejnosměrný pantograf namontovaný na střeše je autobus vybaven pro nabíjení střídavým i stejnosměrným proudem v depu.

„S dojezdem 80–150 kilometrů je model Scania Citywide vhodný pro velkou většinu městských tras. Každý dopravní systém musí být samozřejmě optimalizován podle svých vlastních podmínek, ale naše analýzy jasně ukazují, že nabíjení v průběhu celého dne ve většině případů poskytuje nejlepší celkovou ekonomiku provozu“ říká Carmo e Silva.

Všechny hlavní komponenty, jako jsou baterie a hnací ústrojí, byly navrženy a zkonstruovány ve společnosti Scania, což je zárukou naprosté optimalizace vozidla. Scania proto může převzít plnou odpovědnost za vozidlo se službami a odbornými znalostmi ve své celosvětové síti a zajistit tak maximální dostupnost.

 

Tento autobus rozšiřuje řadu nových autobusů Scania Citywide o lepší kapacitu cestujících, pohodlí a jízdní vlastnosti. Tato řada se vyznačuje zcela novým lehčím stylem interiéru s většími bočními okny a vyšší výškou stropu.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz