Scania podporuje učňovské vzdělávání  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Scania podporuje učňovské vzdělávání

Scania podporuje učňovské vzdělávání

 
scania

čtvrtek, 14. ledna 2021

Společnost Scania Česká republika pokračuje v podpoře vzdělávání budoucích mechaniků nákladních vozidel a autobusů. I letos tak mají žáci devátých tříd možnost přihlásit se do stipendijního programu „Mladí profesionálové Scania“, po jehož absolvování mohou získat zaměstnání přímo v servisech Scania nebo dále pokračovat ve studiu.

 

Když se bývalý absolvent Tomáš Eichler (na fotografii) zpětně ohlédne, říká: „Škola mne bavila a na praxi jsem získal cenné zkušenosti. Byla to ta nejlepší volba!“ A v servisu, ve kterém docházel na praktickou výuku, nakonec také získal své první zaměstnání.

Že práce automechanika není jen pro kluky, potvrzuje Karolína Iltisová, která je aktuálně ve druhém ročníku: „Mnoho lidí může tvrdit, že práce v servisu není pro holky, ale já si to rozhodně nemyslím.“ A pokračuje v hodnocení ISŠA v Brně: „Škola v Brně je fajn a máme úžasné učitele, se kterými ani teoretická výuka není nudná.“

Ale ziskem výučního listu a certifikátu Scania cesta za vzděláním končit nemusí, ostatně jak potvrzuje loňský absolvent Matěj Kincl: „Vzdělání je velmi důležité a jsem proto rád, že nám Scania umožnila další studium.“

„Naším cílem je podporovat talentované žáky,“ říká Radek Kindl, vedoucí stipendijního programu Mladí profesionálové Scania. A pokračuje: „Také proto teoretická výuka probíhá na uznávané Integrované střední škole automobilní v Brně, která nabízí opravdu špičkové zázemí a talentovaným žákům umožní pokračovat v navazujícím maturitním oboru. Stejně jako u zaměstnanců společnosti Scania, tak dáváme prostor ke vzdělávání i našim Mladým profesionálům.“

A být jedním z nich se vyplatí. Žáci mohou získat měsíční stipendium ve výši až 3 000 Kč a Scania jim také nabízí zdarma ubytování, stravování, pracovní oděvy a příspěvek na dopravu. „Chceme, aby byli žáci pozitivně motivováni za svou snahu při studiu a také pak na praxích v servisech,“ říká Kindl.

Atraktivní je také možnost stáže ve výrobním závodu Scania ve Švédsku a o prázdninách mohou žáci získat další zkušenosti a finanční prostředky na brigádách v servisech.

Ani během loňského roku, kdy probíhala online výuka, nebyli Mladí profesionálové ochuzeni o výuku odborných předmětů. „Na nečekanou situaci jsme zareagovali rychle a žákům byl umožněn přístup do online školících kurzů pro zaměstnance společnosti Scania. Toto řešení se nám osvědčilo a jsme připraveni ho použít i v letošním roce,“ říká Radek Kindl.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz