Stá Scania pro Klobouckou lesní  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Stá Scania pro Klobouckou lesní

Stá Scania pro Klobouckou lesní

 
scania

pátek, 18. září 2020

Významná firma ve zpracování dřeva v České republice, společnost Kloboucká lesní, zařadil do své flotily 100. Scanii. Majitel firmy Vojtěch Dorňák převzal symbolický klíč od vozu se speciálním polepem kabiny od generálního ředitele Scania CER Jamese Armstronga.

 

„První Scanii jsme do firmy zakoupili v roce 1999, měli jsme ji 12 let a najezdili jsme s ní přes 1,2 milionu kilometrů,“ vzpomíná Vojtěch Dorňák, zakladatel firmy. Kloboucká lesní byla vůbec jedna z prvních společností, která začala používat vozidla značky Scania pří odvozu dřeva České republice.

S vozem byli natolik spokojeni, že značce zůstali věrni dodnes a mohli tak ve svém areálu v Brumově-Bylnici nedaleko Zlína slavnostně převzít klíč od vozidla Scania s pořadovým číslem 100.

Jubilantem je typ R 500 6x4, který rozšíří flotilu vozů Scania na 43. Ve společnosti Kloboucká lesní mají jak klasické tahače, tak i pracovní řadu XT, kterou používají pro nejtěžší práci při odvozu dřeva z lesa.

„Když jsem kupoval první Scanii, nikdy by mě nenapadlo, že jich naší firmou projde tolik,“ přiznává Dorňák. „Předpokládali jsme, že budeme mít maximálně 10 až 15 aut. Jenže jak rostla firma, dokupovali jsme další a další. A sté auto je milník, při němž se člověk zamyslí, co dokázal a co ho ještě čeká. Pro Scanie vedle spolehlivosti a kvalitního servisu mluví i příznivá spotřeba a skutečnost, že se velmi dobře prodává i jako ojetý vůz. Navíc řidiči s nimi rádi jezdí, protože mají také výborné jízdní vlastnosti na silnici i v terénu,“ dodává jednatel společnosti Kloboucká lesní.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz