C.S.CARGO přepravilo 600 kol pro Afriku  |  Truck produkt  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck produkt » C.S.CARGO přepravilo 600 kol pro Afriku

C.S.CARGO přepravilo 600 kol pro Afriku

 
cargo

pondělí, 5. května 2014

Přední český dopravce C.S.CARGO se přidal k charitativní akci „Kola pro Afriku“. V pátek 25. dubna 2014 pracovníci C.S.CARGO naložili a přepravili 600 v domácnostech nevyužitých kol z Jičína a okolí do sběrného místa v Ostravě. Kola budou transportována do Afriky, kde budou dětem i dospělým sloužit k lepšímu pohybu do školy nebo do práce.

 

Sběr kol v Jičíně probíhal ve dnech 14. - 19. dubna 2014 v Cykloservisu Souček na Komenském náměstí a byl organizován pod záštitou městského úřadu v Jičíně. Pan místostarosta města Vlastislav Matucha k tomu dodává: „Jičín se v dubnu přidal k charitativní akci „Kola pro Afriku". Spojili jsme se s místními firmami a s jejich pomocí jsme vybírali nepotřebná jízdní kola od našich občanů i od okolních obcí. Jičínská kola poputují nejdříve na sběrné místo do Ostravy, a poté až do Afriky! Zde budou sloužit africkým dětem k lepší cestě za vzděláním.“ A dodává: „Velmi nás potěšil jak zájem místních firem se k této akci připojit, tak zájem občanů, kteří měli doma nepotřebná kola a rozhodli se je darovat k dobrému účelu.“

Generální ředitel C.S.CARGO a.s. pan Aleš Willert říká: „ Kolo pro Afriku považujeme za užitečný charitativní projekt. Společenská odpovědnost je součástí naší firemní kultury a myšlenka pomáhat dětem dostat se za pomoci darovaných kol ke vzdělání, které jim do budoucna pomůže najít lepší práci a změnit život, nás nadchla. Proto jsme nabídku jičínské radnice zajistit transport darovaných kol do hlavního sběrného místa v Ostravě přijali bez váhání.

Společnost Kola pro Afriku, o.p.s. byla založena v roce 2012 v Ostravě. Jejím posláním je prostřednictvím iniciativy české společnosti, umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Tuto cestu dětem umožní kola, která darují lidé v ČR a jsou postupně zasílána do africké Gambie. Kola přivezená do Afriky podpoří celkovou gramotnost, větší možnost pracovního uplatnění a zvýšení občanského statutu lidí. Organizace funguje na principech dobrovolnictví, spolupráce a vlastní iniciativy lidí v ČR. Během jednoročního fungování se podařilo vytvořit přes 70 sběrných míst po celé ČR a vybrat přes 7000 kol. Kola jsou rozdělována podle předem daných kritérií, což je vzdálenost do školy a také prospěch žáka. Žákům jsou kola za drobný poplatek pouze zapůjčena, nestávají se jejich majetkem..

 

Napsal: Redakce

 
cargo
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz