V Praze o plynu v dopravě  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » V Praze o plynu v dopravě

V Praze o plynu v dopravě

 
cng-3

pondělí, 3. března 2014

Český plynárenský svaz uspořádal v pořadí již 7. mezinárodní konferenci Perspektivy rozvoje a využití CNG a LNG v dopravě, která se uskutečnila 19. února 2014 v Kongresovém centru U Hájků v Praze 1.

 

Program této jednodenní konference se skládal ze třech přednáškových bloků, které obsahovaly dvě desítky odborných přednášek. Na konferenci např. vystoupil Dr. Martin Hrdlička, vedoucí vývoje podvozku a agregátu ze Škoda Auto, a. s., Ing. Jan Vodstrčil, manažer homologace ze společnosti Iveco Czech Republic, a. s., Doc. Ing. Václav Koza z VŠCHT Praha a řada dalších odborníků renomovaných firem a institucí. Ze zahraničních přednášejících uveďme alespoň Timo Verse, ředitele rozvoje obchodu, Gasprom Germania GmbH. Účastníci konference si vyslechli nejnovější zkušenosti z oblasti užití zemního plynu v dopravě od zástupců firem a organizací, které se této oblasti profesionálně věnují nebo se rozhodly provozovat svá vozidla na CNG.

Na zahájení konference přednesl úvodní slovo výkonný ředitel Evropské asociace pro zemní plyn a biometan v dopravě (Natural & bio Gas Vehicle Association – NGVA Europe) Lennart Pilskog (na snímku), který konstatoval: „CNG zažívá celosvětově velký rozmach. EU počítá se 160 miliony eur, které budou investovány do infrastruktury CNG stanic v EU. Článek 20 Návrhu směrnice EU o zavedení infrastruktury pro alternativní paliva přímo nařizuje státům EU zajistit veřejně přístupnou infrastrukturu pro dodávku CNG s přesnými vzdálenostmi mezi čerpacími stanicemi, které umožní provoz vozidel na CNG na celém území Unie, a určitého počtu čerpacích stanic umístěných v městských aglomeracích.“

Více o konferenci a perspektivách využití plynu v dopravě se dočtete v čísle 1/2014 magazínu Truck & business.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz