T-Mobile Den s Fleetem 2014  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » T-Mobile Den s Fleetem 2014

T-Mobile Den s Fleetem 2014

 
dsf

sobota, 20. září 2014

T-Mobile Den s Fleetem nabídl vize budoucnosti Celkem 480 hostů zavítalo na podzimní T-Mobile Den s Fleetem 2014, celostátní setkání manažerů pro pořizování a správu vozových parků, organizované časopisem FLEET firemní automobily. Rekordní účast prověřila logistiku organizátorů i celého Golf & Spa Resortu Kunětická hora a potvrdila pozici Dnů s Fleetem jako přední události tohoto druhu v Česku.

 

Zaplněný přednáškový sál se stal dějištěm dopoledního programu, ve kterém zazněla řada zajímavých prezentací.  Vše odstartovala přednáška Petra Bartoně, projektového manažera služeb, a Zdeňka Nového, manažera kategorie a produktu společnosti T-Mobile, na téma T-Mobile Autopark. Tedy systému, který s využitím systému GPS a datových přenosů GPRS dokáže zásobovat provozovatele vozových parků mnoha cennými informacemi o provozu a statutu jejich vozidel. To vše poslouží k optimalizaci i účinnější kontrole provozu firemních vozidel, což je základ úspor, které dnes všichni hledají.

Úspory lze nacházet i v oblasti paliv, nejen z hlediska snižování spotřeby u stávajících vozů na benzin nebo naftu, ale také například přechodem na pohonnou hmotu alternativní, cenově výhodnější. Takovým může být například CNG – perspektivní, bezpečné a kvalitní palivo, které může snížit cenu paliva na ujetý kilometr až na úroveň jedné koruny. O tom přesvědčovala auditorium v sále Markéta Schauhuberová, projektová manažerka společnosti RWE Energo, s.r.o.

Po ní patřil mikrofon Janu Tejnorovi z leasingové společnosti ARVAL CZ, s.r.o. Hovořil o vývoji v automobilové branži za poslední dvě dekády. Poukázal na dramatické změny, například na to, že auto na operativní leasing dnes při porovnání výše měsíční splátky a průměrného platu de facto stojí čtvrtinu toho, co stálo před čtrnácti lety, a samotný automobil proti mzdě zlevnil na třetinu. Poukázal tím na rostoucí výhodnost operativního leasingu, a to i z čistě finančního hlediska, nehledě na služby, které leasingová společnost klientovi nabízí, a na podporu, kterou mu po dobu nájmu vozidel poskytuje, například i v oblasti nejrůznějších on-line nástrojů pro správu vozového parku.

První polovinu dopoledního programu završilo společné vystoupení Martina Hausenblase, akcionáře společnosti Adler International, a.s. a jednatele společnosti Liftago, a Richarda Plose, šéfredaktora magazínu FLEET firemní automobily, který vizionáře elektromobility a technologického rozvoje v oblasti autonomní a sdílené mobility vyzpovídal na pódiu. Martin Hausenblas hovořil například o své cestě do Velké Británie s elektromobilem Tesla, o problémech, které zatím elektromobilitu brzdí, a nastínil svou vizi budoucnosti, která staví na autonomních sdílených elektromobilech, jež lidé mají k dispozici, kdykoli je potřebují, díky systému snadného objednávání vozidel. Zmínil se také o příležitosti, jakou skýtá České republice výzkum v oblasti vývoje autonomních vozidel.

 

Kola, kola a ještě jednou kola...
Po přestávce se řeč stočila od problémů budoucnosti do žhavé přítomnosti, neboť se blíží zimní období a řada provozovatelů vozových parků řeší nejen zimní pneumatiky, ale také vhodná kola. Řešením může být takzvané hybridní kolo, které je sice ocelové, svým designem však připomíná dražší kola z lehké slitiny. Druhým tématem přednášky Libora Rajdla, obchodního ředitele společnosti Alcar CZ, s.r.o., byla problematika senzorů systému měření tlaku vzduchu v pneumatikách (TPMS). Vysvětlil, jaké výhody přináší z hlediska úspory nákladů konfigurovatelné senzory, pro které nabízí společnost Alcar veškerou technickou podporu.

U kol zůstal i další přednášející, Pavel Dušek, prokurista společnosti Pewag Czech, s.r.o. Tématem byla opět blížící se zima, neboť prezentoval přednosti sněhových řetězů značky Pewag.

I třetí odpolední přednáška se držela podvozku a kol, neboť Alan Šíma, manažer pro klíčové zákazníky společnosti AD Technik, s.r.o., vysvětlil, jak významnou součástí péče o automobil je pravidelná kontrola geometrie náprav. Dotýká se totiž jak životnosti pneumatik, tak spotřeby pohonných hmot, ale i jízdního komfortu a bezpečnosti.

Závěr odpoledního přednáškového bloku obstarala přednáška zaměřená na remarketing ojetých vozidel a maximalizaci jejich zůstatkových hodnot. František Dražina, obchodního manažer společnosti AUTOauction Group, s.r.o., nastínil, že je nezbytné pohlížet na celou problematiku komplexně, tedy již ve fázi výběru firemních automobilů. Výběr vhodného modelu, výbavy, barvy, doplňků, to vše má na budoucí ocenění ojetého vozu vliv, stejně jako jeho technický stav. Dále se věnoval možnostem prodeje firemních vozidel různými prodejními kanály, shrnul jejich výhody a nevýhody a na názorných příkladech dokumentoval efektivitu elektronických aukcí ojetých vozidel.

Elektřina se hlásí o slovo
Testovací automobily, které s sebou přivezly automobilky, v dopolední konferenční části T-Mobile Dne s Fleetem samozřejmě nezahálely. Součástí akce byl opět testovací den manažerské poroty, která hodnotí nominované modely v rámci ankety Hankook Firemní auto roku 2014. Na šedesát porotců čekalo 63 nominovaných automobilů, které byly v permanenci již od časného dopoledne.

Po obědě se frekvence jízd dále zvýšila, protože do aut usedali také ostatní hosté T-Mobile Dne s Fleetem. Automobilky přivezly celkem 115 osobních a lehkých užitkových automobilů, které byly všem hostům a porotcům plně k dispozici. Malým překvapením byla možnost vyzkoušet si také Teslu S v nejvýkonnějším provedení.

A nakonec fleet na greenu
Golfový turnaj Fleet on Green je dodatečným bonusem Dnů s Fleetem již druhým rokem a přináší další možnosti navazování nových kontaktů. Celkem dvacítka hráčů vyrazila na túru po osmnácti jamkách krátce po jedné hodině odpolední, a přestože krátce nato začal zemi skrápět déšť, nenechala si hru pokazit. Turnaj nakonec vyhrál Oldřich Huzil ze společnosti Mercedes-Benz Česká republika, s.r.o., která byla jedním z partnerů turnaje. Dalším byla společnost CCS Česká společnost pro platební karty s.r.o. a ceny do soutěže věnovala firma Leonardo Golf.

Podzimní T-Mobile Den s Fleetem 2014 se vydařil a navázal na již osmiletou tradici těchto největších fleetových setkání v České republice. Počtem hostů stanovil nový rekord, ale to nebylo to hlavní. Smyslem a cílem setkání je především networking – setkávání lidí, komunikace a podpora obchodu.

objednávání vozidel. Zmínil se také o příležitosti, jakou skýtá České republice výzkum v oblasti vývoje autonomních vozidel.

Pro případné další informace, prosím, kontaktujte:
 

Martin Mensa

managing director

Club 91, s.r.o.
5. května 9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Fax: +420 241 403 333

 

Napsal: Tisková zpráva

 
dsf
 
 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz