Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Scania loni úspěšná

Scania loni úspěšná

 
scania

pátek, 6. dubna 2018

Čisté tržby společnosti Scania vzrostly na rekordních 119,7 miliardy švédských korun (SEK) což představuje nárůst o 15 procent ve srovnání s předchozím rokem. Dodávky nákladních vozidel Scania dosáhly nejvyšší úrovně v historii firmy a poptávka po nich byla dobrá. Vyšší objem vozidel a služeb pozitivně ovlivnil příjmy, díky čemuž se vyrovnaly vyšší náklady na souběžnou výrobu několika produktových řad, omezení v dodavatelském řetězci a nepříznivý tržní mix.

 

Komentář Henrika Henrikssona, prezidenta a generálního ředitele

"Čisté tržby společnosti Scania vzrostly na rekordních 119,7 miliardy SEK, což představuje nárůst o 15 procent ve srovnání s předchozím rokem. Dodávky nákladních vozidel Scania dosáhly nejvyšší úrovně v historii firmy a poptávka po nich byla dobrá. Vyšší objem vozidel a služeb pozitivně ovlivnil příjmy, díky čemuž se vyrovnaly vyšší náklady na souběžnou výrobu několika produktových řad, omezení v dodavatelském řetězci a nepříznivý tržní mix. Provozní výnos v roce 2017 činil 12,4 miliardy SEK, což znamenalo provozní marži 10,4%.

V roce 2017 objednávky vozidel poprvé překročily hranici 100 000 zejména díky nové generaci nákladních vozidel a našemu celosvětovému dosahu. Objednávky nákladních vozidel se oproti předchozímu roku zvýšily o 30 procent. Silná poptávka po nákladních vozidlech pokračovala na většině evropských trzích. V Eurasii pokračuje silné oživení na Ruském trhu. Trend v Latinské Americe je pozitivní, stále panuje dobrá poptávka na trhu v Argentině a mírné zlepšení nastalo v Brazílii. V Asii poptávka vzrostla především v Íránu a v Číně. Objednávky autobusů a autokarů se zvýšily o 11 procent, zejména díky Rusku a Íránu. V oblasti motorů byly objednávky silné ve všech segmentech. Růst objemu služeb pokračoval a výnosy z nich dosáhly rekordní výše 23,7 miliardy SEK, což představuje nárůst o 10% (8% v místních měnách). S více než 300 000 propojenými vozidly je společnost Scania schopna neustále zlepšovat služby, což zákazníkům zvyšuje jejich ziskovost. Finanční služby vykazovaly nejvyšší provozní výnos ve výši 1,3 miliardy SEK a úvěrové ztráty zůstaly na nízké úrovni.

Uvádění nové generace nákladních vozidel pokračuje. Díky představení nákladních vozidel pro dálkovou přepravu, stavebnictví a nejnověji řešení pro distribuci zboží, svoz odpadu a záchranné složky, odhalila Scania kompletní novou řadu svých vozidel. Nové palivově úsporné vozy nabízejí lepší ovladatelnost, bezpečnost, ergonomii, pohodlí a ještě lepší celkovou hospodárnost. V roce 2017 bylo zákazníkům doručeno více než 13 000 vozů Scania nové generace. S průměrným snížením spotřeby paliva o více než pět procent na vozidlo se tím celosvětově dosáhne odhadovaných úspor více než 30 000 tun emisí uhlíku. Během čtvrtého čtvrtletí loňského roku společnost Scania představila také 13-litrový šestiválcový plynový motor, který je speciálně určený pro dálkovou přepravu a také svůj nový autobus Scania Citywide Low Floor, který je čistě elektrický."

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz