SCANIA CO2NTROL CUP s v plném proudu  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » SCANIA CO2NTROL CUP s v plném proudu

SCANIA CO2NTROL CUP s v plném proudu

 
scania

pondělí, 16. července 2018

Řidiči nákladních vozidel středoevropského regionu Scania CER (Česká republika, Slovensko a Maďarsko) patří podle hodnocení Scania Driver Support mezi nejlepší na světě. Řidiči teď mohou své schopnosti porovnat v přímém souboji s ostatními. Do SCANIA CO2NTROL CUPU se totiž v regionu CER přihlásilo 2181 vozidel. V České republice bylo podáno 758 přihlášek, na Slovensku soutěží 543 vozidel a v Maďarsku pak dokonce 880. Soutěž trvá od června do srpna a každý měsíc je vyhlášen nejlepší řidič z dané země.

 

Skóre ve Scania Driver Support, přepravní výkon, volnoběh, spotřeba paliva. To jsou hlavní kritéria, podle kterých se jednotlivá vozidla hodnotí. V úvodním měsíci této unikátní soutěže si nejlépe za volantem Scanie vedl Vlastimil Schimmel (na snímku)  ze společnosti VELU Trans. Za svůj výkon tak obdrží voucher na zboží z kolekce Scania Truck Gear v hodnotě 150 EUR a je na nejlepší cestě získat také zájezd do Švédska.

 „Vůbec jsem to nečekal. Byl jsem v úplném šoku! Dříve jsem jezdil s nákladním vozidlem jiné značky a Scanii mám teprve od dubna,“ popisuje první dojmy Schimmel. A dodává: „spotřeba nám na stejné trase po přechodu na Scanii klesla o téměř 4 litry nafty na 100 km. Doufám, že se mi bude dařit i dál a podívám se do Švédska.“ Pro 3 nejlepší za celé období je totiž připraven zájezd do výrobního závodu společnosti Scania v Södertälje.

Více informací o soutěži naleznete na stránkách www.scaniacontrolcup.cz

Na celém světě je v provozu již více než 350 000 propojených vozidel Scania a údaje z nich získané pomáhají optimalizovat plánování a provoz. V neposlední řadě pak systémy vozidla umožňují řidičům vyhodnocovat jejich styl jízdy, což zároveň vede k efektivnějšímu provozu, nižší spotřebě a emisím.

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz