Řidiči kamionů umějí víc než překážet na dálnici  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Řidiči kamionů umějí víc než překážet na dálnici

Řidiči kamionů umějí víc než překážet na dálnici

 
cesmad

středa, 18. března 2015

Možná je v obecném povědomí veřejnosti, že největší zábavou řidičů těžkých vozidel je vzájemně se přejíždět téměř shodnou rychlostí, popřípadě u těch pohodlnějších řídit v ponožkách a s časopisem na volantu. Realita je naštěstí jiná. Právě profesionální řidiči jsou v krizových situacích nejčastěji ti, kteří si vědí rady, neztrácejí hlavu a tragické následky dokáží zmírnit a někdy i odvrátit. ČESMAD BOHEMIA proto ročně vyznamenává desítky řidičů, kteří bez závažné nehody zdolali více než milion kilometrů, a na ocenění od Mezinárodní unie silniční dopravy IRU navrhuje řidiče, kteří na silnici projevili mimořádnou odvahu a pohotovost při záchraně lidských životů.

 

Řidičů, kteří již více než 20 let a s milionem kilometrů na kontě pracují ke vzájemné spokojenosti pro svou dopravní firmu a na návrh svých zaměstnavatelů získali ocenění IRU Diploma of Honour, bylo za posledních 10 let 652.

Mezi profesionály oceněné za výjimečně statečný čin související se silniční dopravou se letos zařadil řidič autobusu p. Josef Žák z firmy ZDAR, a.s., který zachránil život svému kolegovi tím, že mu poskytl první pomoc při srdečním infarktu. Josef Žák působí ve firmě Zdar, a.s. již téměř čtvrt století a rovněž patří mezi řidiče s více než milionem zdolaných kilometrů bez závažnější nehody. V době, kdy mediální prostor plní z větší části negativní zprávy, je povzbuzující informace, že i na českých silnicích se v krizových situacích můžeme setkat s účinnou pomocí.

Kontakt na zaměstnavatele: Zdar, a.s., e-mail: simka@zdar.cz, tel.: 724031688

simka@zdar.cz

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz