Truckjobs.cz pomáhá řešit nedostatek řidičů  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Truckjobs.cz pomáhá řešit nedostatek řidičů

Truckjobs.cz pomáhá řešit nedostatek řidičů

 
ilustracni

pondělí, 30. srpna 2021

Sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA dlouhodobě vnímá a řeší nedostatek profesionálních řidičů. Je faktem, že odvětví silniční dopravy trpí trvalým nedostatkem kvalitních řidičů, a to nejen v ČR, ale i všech evropských zemích. Je to extrémně znát v letních měsících, kdy si někteří řidiči vybírají dovolenou a dopravci nejsou schopni plně uspokojovat poptávku. ČESMAD BOHEMIA odhaduje, že v ČR chybí 15 tisíc řidičů kamionů a 5 tisíc řidičů autobusů.

 

Proto od roku 2008 jeho dceřiná společnost INSTITUT SILNIČNÍ DOPRAVY ČESMAD BOHEMIA s.r.o. (ISD) vytváří podmínky pro dlouhodobý rozvoj lidských zdrojů v oblasti dopravy a logistiky, přispívá k popularizaci profese řidiče silniční nákladní a autobusové dopravy, komunikuje se středním školstvím a napomáhá uchazečům při jejich vstupu do tohoto oboru.

ISD rovněž provozuje pracovní a informačně-poradenský portál Truckjobs.cz. Během pěti let své existence dokázal Truckjobs vytvořit vlastní sociální síť, prostřednictvím které jsou dopravní firmy schopné oslovit řidiče kamionů a autobusů. Truckjobs začal tuto síť brzy doplňovat a zahájil spolupráci s významnými internetovými stránkami určenými pro řidiče a profesně blízkými inzertními stránkami. Tato spolupráce se stala základem pro vytvoření skupiny Truckjobsu.

Ředitel ISD Tomáš Bicera popisuje rozvoj této platformy: „V posledních dvou let se Truckjobs zaměřil na doplnění této skupiny o internetové zájmové stránky určené pro řidiče. V červnu 2021 byl Truckjobs.cz prostřednictvím své skupiny schopen oslovit více než 30 tisíc řidičů z České i Slovenské republiky. Během července 2021 se k této skupině přidaly další stránky a skupina tohoto portálu se rozrostla o dalších 22 000 řidičů. Truckjobs tak překonal hranici 50 tisíc řidičů, se kterými je schopen svou inzercí a svými příspěvky komunikovat, a posílil tak svou roli dominantního pracovního portálu určeného českým dopravním firmám.“

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz