PEMA otestuje soupravy na LNG  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » PEMA otestuje soupravy na LNG

PEMA otestuje soupravy na LNG

 
pema

pátek, 30. srpna 2019

Společnost PEMA, která patří mezi přední tuzemské poskytovatele pronájmu nákladních vozidel, se účastní společného projektu s logistickou společností Yusen Logistics (Czech) s.r.o. Cílem projektu je testování využití nákladních souprav poháněných LNG, tedy zkapalněným zemním plynem.

 

Snižování zátěže životního prostředí, zejména minimalizace emisí CO2 vypouštěných do ovzduší, je v centru pozornosti řady společností v oboru silniční dopravy a logistiky. V rámci partnerského projektu pro největší automobilku v ČR spojily nyní svoje síly PEMA Praha, SCANIA a logistická společnost Yusen Logistics. „Globální situace v oblasti emisí CO2 si zasluhuje naši pozornost. Těší nás, že poskytnutím návěsů pro testování LNG tahače SCANIA můžeme přispět k hledání alternativy, kterou rozhodně pohon na LNG přináší.“ říká Jan Hák, obchodní ředitel PEMA Praha.

„Dlouhodobá spolupráce společností Yusen Logistics a PEMA Praha stojí za naší společnou účastí v tomto takřka výzkumném projektu. PEMA nám poskytuje dopravní techniku i v naší běžné činnosti, společně tedy zajišťujeme služby pro celou řadu renomovaných klientů z průmyslového segmentu automotive,“ uvádí Pavel Mráz, Asset Manager Yusen Logistics (Czech), s.r.o.

Výsledkem testování budou přesná a reálná data o spotřebě paliva, reálných možnostech tankování, kilometrovém dojezdu a dalších údajích o provozu nákladních souprav poháněných LNG. Ty by měly být využity pro přepravy, které Yusen zajišťuje na přímých linkách mezi jednotlivými výrobními závody a sklady. Vedle snížení emisí CO2 je možné očekávat i pozitivní ekonomický dopad. Například v Německu jsou dnes nákladní vozidla poháněná LNG osvobozena od úhrady dálničního mýta. Předpokládáme, že podobná zvýhodnění a programy pro podporu využití alternativních pohonů se dříve či později objeví i u nás,“ uvádí Jan Hák.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz