Modernizované Muzeum DAF bylo oficiálně otevřeno pro návštěvníky  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Modernizované Muzeum DAF bylo oficiálně otevřeno pro návštěvníky

Modernizované Muzeum DAF bylo oficiálně otevřeno pro návštěvníky

 
daf

pondělí, 18. listopadu 2019

Za obrovského zájmu veřejnosti a za přítomnosti téměř všech 160 dobrovolných pracovníků muzea otevřel profesor Pieter van Vollenhoven Muzeum DAF v Eindhovenu. Pieter van Vollenhoven je členem nizozemské královské rodiny, kterou se společností DAF vždy pojilo zvláštní pouto.

 

S počtem téměř 60 000 návštěvníků ročně je Muzeum DAF dle průzkumu TripAdvisor jedním z nejpopulárnějších muzeí v eindhovenské oblasti a nejnavštěvovanějším muzeem ve městě samotném. Neusíná však na vavřínech a chce být ještě atraktivnější – po osmnácti měsících zde byly dokončeny rozsáhlé renovační práce a modernizované muzeum si klade za cíl přilákat až 80 000 návštěvníků ročně.

Úžasné rozšíření
Hned při příchodu do „nového“ muzea vstoupíte do zcela nového vestibulu a zaujme vás zrenovovaná restaurace a prostornější obchod se suvenýry a modely DAF, vše ve svěžím a moderním stylu. Největší změnu však zaznamenáte teprve v samotném prostoru expozic – přibylo zcela nové křídlo, nabízející plných 1 100 m2 výstavní plochy.

„Díky tomuto úžasnému rozšíření máme ještě více prostoru k vystavení nejzajímavějších exponátů z bohaté historie společnosti DAF,“ říká Marc Van Doorne, prezident Nadace přátel Muzea DAF a vnuk Huba Van Doorna, zakladatele společnosti DAF. „Rovněž to znamená, že nyní můžeme dokumentovat historii DAF až do současnosti, což nám umožní zdůraznit význam moderní dopravy a představit nejnovější výsledky vývoje v našem odvětví, například technologie motorů a pohonů vozidel. Firma ‚Van Doorne's Aanhangwagen Fabriek‘, později známá jako ‚Van Doorne's Automobiel Fabriek‘, byla vždy známa svými inovativními řešeními.Výsledkem těchto řešení je působivá řada návěsů a osobních i nákladních vozidel vystavených v Muzeu DAF.“

Oficiální otevření
Oficiální otevření muzea proběhlo v pátek 8. listopadu 2019 a ujal se ho profesor Pieter van Vollenhoven, jenž do Muzea DAF přijel unikátním DAF Pony. Tohoto vozidla bylo vyrobeno všehovšudy 15 kusů – a jeden z nich vlastnila právě nizozemská královská rodina.

Srdečné poděkování dobrovolníkům
„Jsem si jist, že můj dědeček Hub i jeho bratr Wim Van Doorne by byli opravdu pyšní, kdyby viděli, čeho jsme v novém Muzeu DAF dosáhli,“ uvádí Marc Van Doorne, prezident Nadace přátel Muzea DAF. „Zvláštní poděkování patří více než 160 dobrovolníkům – většinou bývalým zaměstnancům společnosti DAF, bez nichž bychom renovaci nemohli uskutečnit a kteří zajišťují, aby muzeum bylo v bezvadném stavu a mohlo každý den přivítat své návštěvníky.“

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz