DKV Box Europ: cesta k jednotnému vyúčtování mýta  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » DKV Box Europ: cesta k jednotnému vyúčtování mýta

DKV Box Europ: cesta k jednotnému vyúčtování mýta

 
dkv

pondělí, 14. května 2018

DKV Euro Service, přední poskytovatel služeb pro dopravce, uvádí na trh palubní jednotku DKV Box Europe pro celoevropské vyúčtování mýta. Od května DKV zároveň spouští na svých stránkách objednávací systém. První uživatelé si budou moci DKV Box Europe otestovat již v létě. Zahájení dodávekboxů je v plánu od září.

 

„Naším cílem je nabídnout dopravcům palubní jednotku DKV Box Europe, která počínaje posledním čtvrtletím letošního roku ve střednědobém horizontu postupně nahradí všechny jednotky namontované ve vozidle,“ říká Jürgen Steinmeyer, ředitel pro mýtné služby ve společnosti DKV Euro Service.

DKV plánuje spustit úhradu mýtných poplatků prostřednictvím jednotky DKV Box Europe během čtvrtého čtvrtletí letošního roku nejdříve pro Belgii. Aktivace německého mýtného by měla proběhnout na začátku příštího roku. Na jaře 2019 budou následovat země využívající mikrovlnné mýtné systémy s mýtnými branami, mezi které se řadí Rakousko, Francie, Španělsko a Portugalsko. Brzy na to má být aktivována také Itálie. „Země jako Polsko, Slovinsko a Maďarsko v současné době ještě upřesňují svá nařízení k EETS, takže je zatím nelze pokrýt boxem pro více zemí. Jsme s nimi v kontaktu a brzy zahájíme jednání o certifikaci,“ doplňuje J. Steinmeyer. Podobná situace je i v České republice a na Slovensku, kde však ještě žádné konkrétní prováděcí vyhlášky k EETS nebyly oznámeny. 

„DKV Box Europe umožní úhradu mýta ve všech průběžně přidávaných zemích, aniž by bylo třeba palubní jednotku měnit. Registrace do mýtných systémů a aktivace příslušné země bude komfortní prostřednictvím internetového portálu DKV. Data jsou do palubní jednotky odesílána bezdrátově, uživatel si může DKV Box Europe sám namontovat a přenášet jej z jednoho vozidla do druhého. Díky zmíněným přednostem se výrazně sníží časová náročnost i administrativa a zároveň se zvýší flexibilita pro uživatele,“ vysvětluje Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service. Nová palubní jednotka je vybavena hybridní rádiovou technologií, díky níž lze hradit poplatky v mýtných systémech využívajících jak satelitní, tak mikrovlnné technologie.

„Nevylučuji, že bude úhrada mýtných poplatků ve zmíněných zemích možná i v dřívějších termínech,“ říká Jürgen Steinmeyer. „Naší prioritou je poskytovat zákazníkům spolehlivé služby a zveřejňovat výhradně prognózy, které považujeme za reálné.“

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz