Belgie zavádí mýto, DKV je připravena  |  Truck manažer  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck manažer » Belgie zavádí mýto, DKV je připravena

Belgie zavádí mýto, DKV je připravena

 
dkv

pondělí, 7. září 2015

Belgie zavádí od 1. dubna 2016 satelitní mýtný systém pro nákladní vozidla s hmotností vyšší než 3,5 tuny. Registrace se spouští již 1. října a stejně jako u řady dalších evropských mýtných systémů bude možná prostřednictvím DKV.

 

„Dopravcům poskytujeme komplexní řešení ve správě mýta – od snadné registrace flotily vozidel přes efektivní plánování tras s ohledem na výdaje za pohonné hmoty a mýtné poplatky až po účetně přehledné a ekonomicky výhodné vyúčtování z téměř 30 zemí,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české a slovenské pobočky DKV Euro Service.  

Belgický mýtný systém bude zahrnovat silniční síť, kde jsou v současné době poplatky hrazeny prostřednictvím časových známek (Eurovignetty), to znamená všechny dálnice a státní silnice Vlámska, Valonska a Bruselského regionu. Nový systém výběru mýta se bude týkat všech tuzemských i zahraničních nákladních vozidel s povolenou celkovou hmotností vyšší než 3,5 tuny a dosavadní časové známky plně nahradí.

Sazby mýtného budou záviset na celkové povolené hmotnosti, emisní třídě EURO a silniční kategorii. Mýtná data budou shromažďována prostřednictvím palubních jednotek, které bude možné objednat po online registraci a zakoupit na servisních místech v Belgii. Další obchodní místa se plánují v blízkosti hraničních přechodů.

Tendence přecházet na elektronické mýtné systémy a výkonově zpoplatněné mýto je trendem v celé Evropě. „DKV dnes poskytuje elektronické vyúčtování ze všech hlavních tranzitních zemí. S každým novým systémem však přibude do kabin kamionů další krabička,“ říká O. Pavlík. „Plánovaná interoperabilita mýtných systémů je zatím v nedohlednu, i když technicky je tento problém řešitelný. Důkazem je náš DKV Box, palubní jednotka, díky které lze hradit mýtné ve Francii, Španělsku a Portugalsku, či poplatky za využívání tunelů Liefkenshoek v Belgii a Warnow v Německu,“ doplňuje.

 

Napsal: Vlastík

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz