Scania oficiálním autobusem českého hokeje  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Scania oficiálním autobusem českého hokeje

Scania oficiálním autobusem českého hokeje

 
autobusy

středa, 3. dubna 2019

V rámci kempu v Edenu se česká hokejová reprezentace chystá na závěrečnou fázi přípravy na mistrovstvím světa, v níž se utkají před domácím publikem s Rakouskem ve Znojmu, s Německem v Karlových Varech a tradičními soupeři Euro Hockey Tour při Carlson Hockey Games v Brně. Nejen na tato utkání bude hokejisty přepravovat nově bus značky Scania, jež se stala oficiálním autobusovým dopravcem Českého hokeje.

 

Navíc nejde o první spolupráci švédské automobilky a národního týmu. Ten využíval autobusy značky Scania už před 14 lety a obě strany mají na danou dobu jen ty nejlepší vzpomínky. Čeští hokejisté totiž z MS ve Vídni v roce 2005 přivezli zlaté medaile.

Stejně jako byla nedávno křtěna lokomotiva, byl i nový autobus dnes v rámci společné spolupráce slavnostně pokřtěn za účasti hráčů a hlavního trenéra reprezentace Miloše Říhy a Jamese Armstronga, generálního ředitele společnosti Scania Central European Region.

„Od konce minulé sezóny jsme hledali nového dopravce národního týmu. A život někdy přináší kuriózní situace, protože nakonec jsme se dohodli se Scanií, tolik vzpomínanou po zveřejnění nové identity Českého hokeje. Vítáme tímto do rodiny partnerů stabilní a úspěšnou společnost, která je navíc ve 100% vlastnictví koncernu Volkswagen, stejně jako Škoda Auto,“ uvedla ke spolupráci Jana Obermajerová, ředitelka BPA sport marketing a.s.

Včera představený oficiální bus SCANIA, který bude převážně obsluhovat potřeby národních týmů, je celý polepen v designu Českého hokeje. „Jsme hrdí, že si čeští hokejisté vybrali právě značku Scania, která je známá pro svou spolehlivost a odolnost. Přesně takové vlastnosti by měl mít ideální spoluhráč, a proto věříme, že přispějeme nejen k dobrým výkonům na ledě, ale také pohodě mimo něj,“ říká manažer prodeje autobusů společnosti Scania CER Lukáš Martinů. Obchodní ředitel Marián Černoch pak dodává: „Jako švédská značka máme k lednímu hokeji velmi blízko. Jsem přesvědčen o tom, že podpoříme české hokejisty na jejich cestě k vítězství!“

Stručná specifikace autobusu Scania Interlink HD

Délka autobusu 14,2m
Kapacita 59 míst s komfortním rozestupem sedaček
Kožené opěrky hlavy, boční posuv sedadel
19´´ obrazovky Bosch
Motor: 13l šestiválec o výkonu 450 koní a 2 350 Nm

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz