Scania na Czechbusu  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Scania na Czechbusu

Scania na Czechbusu

 
autobusy

středa, 15. listopadu 2017

Scania se účastní výstavy Czechbus. Od 21. do 23. listopadu 2017 představí v prostorách pražského Výstaviště v Holešovicích své nejnovější modely pro městskou, příměstskou i dálkovou dopravu a dojde i na jednu premiéru. Vůbec poprvé bude v České republice vystaven model Scania Irizar i6s.

 

Švédský výrobce nákladních vozidel a autobusů Scania zde představí hned čtyři modely. V pravém křídle Průmyslového paláce, kde také dojde 21. listopadu v 13:00 ke slavnostnímu zahájení, se můžete podívat na modely Scania Citywide Suburban a Scania Interlink HD.

Scania Citywide Suburban LE nabízí velmi variabilní řešení. Tento autobus (stejně tak jako Interlink HD) může být postaven v délkách od 11 do 15 m vždy po 20 cm. O pohon se stará devítilitrový vznětový motor, který je schopen spalovat až 100% bionaftu. Vozidlo je mimo jiné vybaveno individuálním osvětlením a výdechy klimatizace pro každé sedadlo, bezpečnostními pásy, otočným sedadlem řidiče, bezpečnostní kabinou, integrovanou rampou a místem pro invalidní vozík.

Scania Interlink HD je nejluxusnější verzí z rodiny Interlink. Tento model je vybaven luxusními koženými sedadly. Interlink HD vyniká při svých kompaktních rozměrech velikostí zavazadlových prostor a v tomto ohledu se řadí k premiantům ve své třídě. Cestující ocení pohodlná sedadla se sklopnými stolky, síťkami na noviny, opěrkami nohou. V interiéru se nacházejí 2 velké 19´´ monitory a audio/video systémem Bosch Professional Line III. Komfort dále vylepšuje také dvojité zasklení.

Před vchodem do Průmyslového paláce pak bude mít Scania další dvě vozidla. Scania Touring HD a vůbec poprvé se v České republice představí model Irizar i6s.

Scania Irizar i6s je nový model od Španělského výrobce autobusových nástaveb Irizar, který je poháněn podvozkovou skupinou Scania. Tato kombinace je po dlouhá léta u zákazníků velmi oblíbená. Luxusní autokar, který měří 14 metrů, má natáčecí zadní nápravu a pojme až 61 cestujících. Podlaha prostoru pro cestující má dřevěný dekor a o vysoký komfort cestování se starají pohodlná sedadla, která jsou navíc výsuvná do uličky. Vozidlo je poháněno 13 litrovým řadovým 6 válcovým motorem Scania o výkonu 450 koní. Dlouhý dojezd zajišťuje nádrž na 700 litrů nafty.

Scania Touring HD si u českých zákazníků získává stále větší oblibu. Autobus je vybaven populárními, komfortními sedadly KIEL Avance 1020. Scania Touring HD zákazníkům poskytuje bezkonkurenční poměr cena/výkon. 

Ilustrační foto

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz