Scania dodá  doubledeckery pro  MHD  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Scania dodá doubledeckery pro MHD

Scania dodá doubledeckery pro MHD

 
autobusy

úterý, 3. prosince 2019

Na nové dvoupodlažní autobusy Scania se mohou těšit cestující v Ostravě. Dopravní podnik totiž podepsal smlouvu na 2 doubledeckery, které do ulic vyjedou poprvé o letních prázdninách.

 

Scania dodá Dopravnímu podniku Ostrava (DPO) dva nové dvoupodlažní autobusy s pohonem na CNG. Rozhodlo o tom výběrové řízení z loňského prosince. „Ostravskou zakázku vnímáme jako velkou příležitost. Za prvé je pro nás první taková v České republice, za druhé dlouhodobě vnímáme kam a jak rychle se DPO technicky posouvá, i proto jsme rádi, že se k tomuto procesu můžeme také připojit,“ říká zástupce společnosti Scania Lukáš Martinů.

Doubledeckery budou zhruba 4 metry vysoké, klimatizované a s wi-fi připojením v obou patrech. Pohon na CNG zajišťuje nejen ekologický, ale také ekonomický provoz. DPO bude tyto autobusy nasazovat na speciální lince mezi ZOO a Dolní oblastí Vítkovice. „Ostrava se stala turistickou destinací. Dolní oblast Vítkovice patří mezi vůbec nejnavštěvovanější místo v Česku. A neméně populární je i ostravská ZOO. V dopravním podniku chceme na tento trend zareagovat a věříme, že naše nové dvoupodlažní autobusy tato atraktivní místa nejen dobře propojí, ale že se samy stanou vyhledávanou turistickou atrakcí,“ říká předseda představenstva a generální ředitel DPO Daniel Morys.
Doubledeckery by se měly v ostrém provozu objevit od 1. července 2020. Jezdit by měly na speciální lince 88 o víkendech a státních svátcích v Česku a Polsku. V ostatních dnech budou nasazovány, dle potřeby i na jiných linkách.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz