Rudý krasavec pro rakouské hasiče  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Rudý krasavec pro rakouské hasiče

Rudý krasavec pro rakouské hasiče

 
autobusy

pondělí, 13. ledna 2020

Autobus Scania pro rakouské hasiče Hasičský sbor ze spolkové země Horní Rakousko (Landes-Feuerwehrverband Oberösterreich) nedávno začal používat autobus Scania Interlink HD pro logistické a taktické operace. Autobus slouží jako mobilní velitelské stanoviště a organizační jednotka i jako dopravní prostředek.

 

„Již více než tři desítky let používáme autobus pro přepravu cestujících a pro provádění činností souvisejících s poskytováním pomoci při nehodách a katastrofách,“ říká požární inspektor Markus Mayr, který je vedoucím odboru civilní ochrany u hasičského svazu Landes-Feuerwehrverband Oberösterreich.

Kromě standardních funkcí je autobus vybaven modrou majákovou rampou, modrými blikajícími světly a sirénou. Rychlost vozidla však byla omezena na 110 km/h.

Model Interlink má 35 míst a čtyři stoly, které lze v případě potřeby snadno demontovat pomocí mechanismu umožňujícího rychlé uvolnění. Rovněž je vybaven kuchyňkou, toaletou a místem pro úschovu zavazadel.

„Výměna autobusu za pět až šest menších vozidel nepřipadala v úvahu,“ říká Mayr.

„Důležitým aspektem bylo získání optimálního uspořádání s dostatkem prostoru. A tento požadavek autobus Scania rozhodně splňuje.“

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz