Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » PACCAR ukazuje svou vizi silniční autodopravy na CES

PACCAR ukazuje svou vizi silniční autodopravy na CES

 
daf

úterý, 15. ledna 2019

Společnost PACCAR se v týdnu od 7. ledna účastní veletrhu CES 2019, jenž se koná v Las Vegas ve státě Nevada. CES je jednou z největších světových akcí, na níž se představují poslední technologické inovace. PACCAR zde vystavuje tři vozidla s nulovými emisemi s elektrickým pohonem. Dva modely mají energii uloženou v elektrických akumulátorech – Peterbilt Model 579EV a Peterbilt Model 220EV, třetí model – Kenworth T680 (na snímku) – získává elektrickou energii pro pohon z vodíkových palivových článků, vyvinutých ve spolupráci se společností Toyota. Tato nákladní vozidla jsou určena pro celou řadu aplikací a typů provozu, mimo jiné silniční přepravu zboží, dopravu v přístavech a městskou rozvážku.

 

Ve stánku společnosti PACCAR poblíž stanice dráhy monorail Westgate mohou návštěvníci usednout do kabin vozidel a také prozkoumat jejich inovativní pohonná ústrojí. Dále se pak mohou seznámit s dalšími moderními technologiemi PACCAR, které zákazníkům zajišťují vyšší efektivitu provozu. Patří mezi ně například asistenční systémy nové generace, tzv. platooning (řazení nákladních souprav do řízených kolon)  a systémy pro interakci člověka a stroje.

Kenworth, Peterbilt a DAF, které patří do společnosti PACCAR, jsou lídry v oblasti vývoje užitkových vozidel s alternativním pohonným ústrojím. Kenworth, Peterbilt a DAF již ve spolupráci se zákazníky v Severní Americe a v Evropě testují v běžném provozu vozidla s elektrickým pohonem s energií uloženou v akumulátorech nebo s vodíkovými palivovými články a rovněž hybridní pohony. „PACCAR vítá každou příležitost k vývoji pohonných systémů nové generace, které jsou šetrné k životnímu prostředí a které našim zákazníkům přinášejí vyšší efektivitu provozu,“ uvedl Landon Sproull, viceprezident společnosti PACCAR.

Kyle Quinn, technologický ředitel společnosti PACCAR, k tomu poznamenal: „PACCAR investuje prostředky do nejnovějších technologií v rámci celého portfolia svých špičkových produktů a služeb.  PACCAR Innovation Center v kalifornském Silicon Valley zajišťuje společnosti přístup k novým technologiím a zaměstnává talentované lidi z celého světa. A právě CES představuje vynikající fórum k předvedení technické vyspělosti společnosti PACCAR.“

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz