Nové distribuční centum DHL v Boru  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » Nové distribuční centum DHL v Boru

Nové distribuční centum DHL v Boru

 
dhl

pondělí, 20. června 2016

Společnosti Primark, přední maloobchodní řetězec s módou, a DHL Supply Chain otevřely minulý týden distribuční centrum v západočeském Boru u Tachova. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili starosta města Bor Ing. Petr Myslivec, zástupci vedení společnosti Primark John Lyttle, globální provozní ředitel a Martin White, ředitel dodavatelských řetězců, dále za společnost DHL Supply Chain Todd Starbuck, ředitel péče o zákazníky a Jan Vymazal, provozní ředitel pro oblast západních Čech.

 

Provoz centra zajišťuje společnost DHL Supply Chain, která Primarku poskytuje logistické a skladové služby. Distribuční centrum zaměstná více než 150 lidí, na období hlavních prodejních sezon očekává DHL Supply Chain další navýšení počtu zaměstnanců.

„Osobně si vážím každé firmy v regionu, která má zájem dlouhodobě vytvářet stabilní pracovní příležitosti a zaměstnávat tak naše spoluobčany,“ řekl Petr Myslivec, starosta města Bor. „Navázání spolupráce mezi městem Bor a společnostmi DHL Supply Chain a Primark může být přínosem nejen pro borský region, ale především pro vytvoření stabilního zázemí zaměstnanců, resp. našich spoluobčanů.“

„Velmi nás těší, že můžeme ve spolupráci s DHL Supply Chain otevřít distribuční centrum v Boru, a přinést tak do tohoto regionu nové pracovní příležitosti. Jedná se o významný distribuční uzel pro zásobování a logistickou podporu obchodů Primark na sousedních trzích,“ prohlásil John Lyttle, provozní ředitel společnosti Primark.

„Módní průmysl je jeden z klíčových sektorů, na který se DHL Supply Chain v České republice zaměřuje,“ dodává Jan Vymazal, provozní ředitel DHL Supply Chain pro oblast západních Čech. „Těší nás, že společnost Primark ocenila naše dlouholeté zkušenosti a vybrala si DHL Supply Chain jako výhradního dodavatele logistických řešení.“

Distribuční centrum obsluhuje obchody společnosti Primark v Německu a Rakousku a i proto byla zvolena strategická pozice v areálu CTPark Bor u dálnice E50/D5, pouhých 15 km od česko-německých hranic. Centrum se rozkládá na ploše 50 542 metrů čtverečních a dalších 32 847 metrů plochy se nachází v mezaninu.

Výstavba distribučního centra byla zahájena v lednu 2015, v částečném provozu je pak od srpna 2015.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz