DHL spustila ostrý provoz automaticky řízených vozíků  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » DHL spustila ostrý provoz automaticky řízených vozíků

DHL spustila ostrý provoz automaticky řízených vozíků

 
dhl

čtvrtek, 16. dubna 2015

DHL Supply Chain ukončila testování automaticky řízených vozíků a zahájila ostrý provoz Technologie byla úspěšně integrovaná se systémem řízení skladu (WMS) Testování prokázalo 15% zvýšení produktivity práce při zaskladňování a více než 8% u vyskladňování

 

Automaticky řízené vozíky slouží pro zaskladňování a vyskladňování zboží v distribučním centru společnosti Mattel, světového lídra v oblasti hračkářského průmyslu. DHL toto centrum o rozloze 22 tisíc metrů čtverečních využívá pro zásobování trhů Německa, Švýcarska, Rakouska a zemí střední a východní Evropy. Jedná se o typ skladu VNA, tzn. s velmi úzkými uličkami, což je hlavní podmínkou pro využití dané technologie. Koncept je postaven na schopnosti vozíků určit svoji polohu v rámci skladu a optimální trasou se dostat na potřebné místo. To mu umožňuje zabudovaná navigační jednotka. Skladový operátor tak pouze přečte na monitoru vozíku požadovaný úkol vygenerovaný systémem řízení skladu, který potvrdí, a stisknutím tlačítka uvede vozík do pohybu.

„Hlavním úkolem DHL bylo najít vhodnou vychystávající technologii a tu integrovat s naším strategickým systémem řízení skladů RedPrairie, jenž pro řízení distribučních center našich zákazníků primárně využíváme,“ říká IT ředitel DHL Supply Chain Eduard Papai. „Několikaměsíční testovací provoz potvrdil to, co jsme od projektu očekávali, a tím bylo zvýšení efektivity práce,“ doplňuje E. Papai. Použitím nové technologie se podařilo zvýšit o 15 % produktivitu práce při zaskladňování a o více než 8 % u vyskladňování. Kromě zvýšení produktivity práce přináší využití automaticky řízených vozíků i řadu dalších výhod. Kromě snížení nároků na zaškolení personálu, neboť pohyb ve velmi úzkých uličkách vyžaduje značnou zručnost operátorů, došlo i k usnadnění práce obsluhy, snížení stresu a zvýšení bezpečnosti práce.

„Jsme hrdi na to, že pilotní projekt VNA navigace proběhl právě v našem distribučním centru. Oceňujeme dopad na produktivitu, neméně důležité je pro nás však zvýšení bezpečnosti práce. Jak je známo, společnost Mattel je na bezpečnost silně orientovaná a VNA navigaci rozhodně považujeme za obrovský krok vpřed,“ říká Silvie Krejčí, NEDC a CEDC Manager společnosti Mattel pro Evropu. Podle průzkumu, který probíhal mezi operátory v průběhu testování, vnímá 100 % dotázaných novou technologii jako nástroj pro zjednodušení práce, 80 % ji vidí pozitivně z hlediska stresu či únavy a 100 % operátorů potvrdilo, že je nová technologie vychystávání z jejich pohledu bezpečnější.

 

Napsal: Tisková zpráva

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz