DAF: nový systém AEBS-3 pro vozidla  LF, CF a XF  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » DAF: nový systém AEBS-3 pro vozidla LF, CF a XF

DAF: nový systém AEBS-3 pro vozidla LF, CF a XF

 
daf

středa, 1. července 2020

Pro zvyšování bezpečnosti vozidel i silničního provozu představuje společnost DAF Trucks vylepšenou verzi systému AEBS pro celou svou řadu modelů LF, CF a XF: systém AEBS-3. Tato třetí generace je schopna zajistit autonomní nouzové brzdění, které pomůže zabránit srážce se stojícími i pohybujícími se vozidly až do rychlosti 80 km/h. Sofistikovaný bezpečnostní systém je nabízen v kombinaci s adaptivním tempomatem (ACC) a výstrahou před čelním nárazem (FCW).

 

Společnost DAF Trucks využívá v systému AEBS nové generace velmi přesný radar se 16 anténami (dříve jich bylo 7) pro detekci objektů ve vzdáleném i blízkém dosahu. Radar obsahuje špičkový snímač s nejdelším dosahem v tomto segmentu, a to až 250 metrů (dříve: 200 m). To umožňuje dříve rozpoznat potenciálně kritické situace. Bezkonkurenční šířka detekce činí 120 stupňů (dříve: 50°) zorného pole, což zajišťuje rychlejší předvídání nebezpečných situací, a to i za nepříznivého počasí či v podmínkách špatné viditelnosti třeba při mlze nebo zapadajícím slunci. 

Nouzové zastavení
Systém AEBS spolupracuje s brzdovým systémem a systémem řízení stability vozidla. Prostřednictvím zvukových signálů a optických i haptických varování (kmitáním brzdového pedálu) vyzývá řidiče, aby zareagoval na hrozící srážku. Pokud řidič nereaguje, vozidlo automaticky spustí nouzové brzdění, aby se zabránilo nárazu nebo aby se snížil dopad nárazu do zadní části vozidla vpředu.

Až 80 kilometrů za hodinu
Systém AEBS-3 dokáže zajistit autonomní nouzové brzdění, které pomůže zabránit srážce se stojícími i pohybujícími se vozidly až do rychlosti 80 km/h. V případě,

že řidič nevěnuje patřičnou pozornost okolnímu provozu, nový systém AEBS-3 společnosti DAF co nejvíce automaticky sníží rychlost vozidla pro omezení nárazu do pohybujícího se nebo stojícího objektu před vozidlem.

Systém AEBS-3 je součástí standardní výbavy všech vozidel řady DAF LF, CF a XF. Zavedení sofistikované technologie systému AEBS-3 opět prokazuje, že společnost DAF Trucks přináší Pure Excellence také do oblasti bezpečnosti.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz