DAF investuje  do závodu na výrobu kabin ve Westerlo  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » DAF investuje do závodu na výrobu kabin ve Westerlo

DAF investuje do závodu na výrobu kabin ve Westerlo

 
daf

úterý, 2. července 2019

Společnost DAF se chystá investovat 200 milionů eur do svého závodu na výrobu kabin v belgickém městě Westerlo v rámci přípravy na zvyšování objemu výroby, které si žádá rostoucí úspěch DAF po celém světě. Společnost oznámila svůj investiční záměr v průběhu návštěvy Philippea Muyterse, vlámského miistra práce, hospodářství a inovací.

 

DAF otevřel svůj závod ve Westerlo v roce 1966. Kromě kabin zde od sedmdesátých let vyrábí také vlastní nápravy. V současné době je v závodě zaměstnáno 2 800 pracovníků, kteří vyrábějí nápravy a kabiny pro těžká a středně těžká nákladní vozidla, sjíždějící z výrobních linek v nizozemském Eindhovenu a v Leylandu ve Spojeném království.

Vedoucí pozice
Díky svým vynikajícím nákladním vozidlům, prvotřídním službám a vysoce profesionální síti dealerů se DAF stal druhou největší značkou nákladních vozidel v Evropě a získal vedoucí postavení v důležitém segmentu tahačů. K dalšímu upevnění své vedoucí pozice na evropských trzích i v dalších částech světa připravuje DAF pro závod ve Westerlo zcela nové, moderní postupy.

Výsledkem investice ve výši 200 milionů eur bude zvýšení kapacity výroby kabin o 45 %, na 300 kusů ve dvousměnném provozu. Toto množství odpovídá kapacitě nové lakovny kabin, do níž společnost investovala 100 milionů eur a kterou oficiálně otevřela na konci roku 2017.

Nejmodernější postupy kompletace skeletů kabin
Pro účely kompletace skeletů kabin vozidel DAF CF a XF bude stávající plocha svařovny rámů kabin čítající 17 800 m2 rozšířena o dalších 13 200 m2. Nová část bude uspořádána do jedné linky a osazena 130 vyspělými roboty a 135 plně automatickými svařovacími pistolemi. To vše zajistí prvotřídní kvalitu, efektivitu a ergonomiku.

Kompletace kabin příkladem vynikající ergonomie
Provoz kompletace kabin (15 600 m2) bude rozšířen o 20 000 m2. Nový závod bude tvořit několik částí, mimo jiné hlavní montážní linka, linka montáže střechy a dveří a linka montáže podsestavy palubní desky. Místo zde nalezne i oddíl určený k provádění rozsáhlých zkoušek a kontrol. Na hlavní montážní lince bude použit systém „pánví“ s prvotřídní ergonomikou, jenž zaměstnancům umožní nastavit si pracovní výšku dle prováděné operace a individuálních preferencí.

„Investice do budoucnosti“
Harry Wolters, prezident společnosti DAF: „Moderní provozy kompletace skeletů kabin a kompletace kabin potřebujeme k tomu, aby DAF mohl dále růst v Evropě i za jejími hranicemi. Po dokončení budou nové provozy nejmodernější svého druhu a budou určovat měřítko kvality, efektivity a ergonomie. Investice ve výši 200 milionů eur je ale především důkazem důvěry, kterou DAF v budoucnost svého belgického závodu vkládá.“

„Učebnicový příklad inovativnosti, talentu a nadšení“
Vlámský ministr práce, hospodářství a inovací Philippe Muyters: „Firmy, které chtějí v naší rychle se měnící ekonomice uspět, nemají na výběr a musejí přicházet s inovacemi. Důležité je ale také pracovat na svých vlastních schopnostech, aby byly neustále aktuální a relevantní. A DAF má evidentně vše, co je k tomu potřeba: vizi v oblasti udržitelnosti, inovací a růstu v kombinaci s odhodláním transformovat nejen své procesy, ale také dovednosti svých zaměstnanců. Je mi potěšením se na tomto učebnicovém příkladu inovativnosti, talentu a nadšení podílet.“ 

Výstavba nových provozů kompletace skeletů kabin a vystrojování kabin v závodě DAF Vlaanderen již byla zahájena. Realizací komplexu byla pověřena belgická společnost Cordeel. Jeho součástí budou i nové kanceláře, jednací místnosti a zázemí pro zaměstnance. Linku na svařování skeletů kabin dodá společnost VDL Steelweld z Nizozemska.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz