DAF CF Electric na podvozku 6x2  |  Truck dodavatel  |  Aktuality  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuality » Truck dodavatel » DAF CF Electric na podvozku 6x2

DAF CF Electric na podvozku 6x2

 
daf

úterý, 3. prosince 2019

Společnost DAF Trucks představila vozidlo CF Electric na podvozku konfigurace 6x2. První vozidla absolvují ještě v letošním roce provozní zkoušky u nizozemských firem HVC a ROVA, které se zabývají svozem komunálního odpadu. Začátkem roku 2020 pak bude následovat město Rotterdam a firma Cure s plně elektrickým vozidlem pro svoz odpadu s konfigurací náprav 6x2 a s manipulačním jeřábem. Všechna tato vozidla jsou osazena pohonným ústrojím VDL E-Power. Plně elektrickou nástavbu dodává společnost VDL Translift.

 

Od konce roku 2018 slouží první vozidla DAF CF Electric v podobě tahačů 4x2 nizozemským přepravcům Peter Appel, Simon Loos a Tinie Manders a rovněž řetězci supermarketů Jumbo. Vozidla podstupují náročné provozní zkoušky, v jejichž rámci přepravují zboží například mezi distribučními centry a supermarkety. Německá logistická společnost Rhenus pak aktuálně používá vozidla CF Electric k regionální přepravě kontejnerů. Díky své efektivitě, všestrannosti a praktičnosti získal letos DAF CF Electric v Německu prestižní cenu „Green Truck Award“.

Lepší manévrovatelnost
CF Electric produkuje v provozu nulové emise škodlivin a minimum hluku, je proto ideálně vhodný nejen pro městskou rozvážku, ale také pro svoz komunálního odpadu. A právě pro tento účel vyvinula společnost DAF třínápravový podvozek s jednou řiditelnou zadní nápravou, nabízející lepší manévrovatelnost a ještě vyšší nosnost. Celková hmotnost vozidla CF Electric 6x2 činí až 28 tun.

Pravidelné trasy
Elektrické pohonné ústrojí VDL E-power poskytuje výkon 210 kW a točivý moment 2 000 Nm – tedy stejné hodnoty jako u tahače CF Electric. Napájení zajišťují

akumulátory o celkové kapacitě 170 kWh, které jsou dostatečné pro běžné trasy svozu odpadu. Vozy pro svoz odpadu se obvykle po několika hodinách vracejí k vykládce do depa, kde lze akumulátor elektrického vozidla nabít na 80 % kapacity za pouhých 30 minut.

Boční nakladače a manipulační jeřáby
Společnost HVC působí v provinciích Noord-Holland a Flevoland a v oblasti Rijnmond, společnost ROVA pak ve střední a východní části Nizozemska. Obě využívají boční nakladače, jimiž lze vykládat kontejnery z boku vozidla. Město Rotterdam a společnost Cure, působící v eindhovenské oblasti, budou používat DAF CF Electric s manipulačním jeřábem, umožňující vyprazdňování odpadu z podzemních kontejnerů.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz