Předplatné | e-Truck & business | Inzerce

Číslo: 2 | Datum: 14. června 2022 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Nové číslo Truck & business

V rámci dnešního newsletteru zasíláme s předstihem  malé avizo na články v druhém letošním čísle, které vychází jako příloha týdeníku Ekonom 23. června.Časopis si můžete předplatit na stránkach predplatit.cz, periodik.cz nebo získat elektronický časopis na alza.cz. Roční předplatné tištěného vydání jen 200 Kč. Přečtěte si řadu dalších, velmi zajímavých názorů na inovace v silniční autodopravě od manažerů silniční autodopravy a logistiky a jejich dodavatelů. 

Investování do lidí ruku v ruce s investicemi do technologií

Asi největší podíl na současné úrovni silniční dopravy a logistiky má bezpochyby rozvoj informačních technologií. Bez nich dnes takřka nejde dopravu a logistiku provozovat, chcete-li být na trhu konkurenceschopní. Nutno přiznat, že jsme během akvizic objevili firmy, kde tužka a papír fungují v... celý článek »

Díky technologiím efektivněji, ale i příjemněji

Jako první technologická změna, která mě ihned napadá, je vývoj samotných vozidel. Protože kupujeme vždy jen novou techniku, vidíme, jak se každá další generace posunuje k lepšímu. Jedná se spíše o postupnou evoluci, ale když porovnáte současná moderní vozidla s 5 nebo 10 let starými typy, tak je... celý článek »

Potenciál v autonomizaci řízení

Pokud bychom hovořili o technických řešeních, která nejvíce pozdvihla autodopravu z pohledu jejího řízení, rozhodně se nejedná o jedno konkrétní, ale o jejich soubor, a především způsob integrace. K dispozici máme nyní nepřeberně různých nástrojů a řešení sběru a vyhodnocování dat, ať už se jedná o... celý článek »

Nedávno sci-fi, dnes samozřejmost

Jaká technická řešení a inovace nejvíce pozdvihly silniční autodopravu a logistiku na úroveň, kterou dnes má? Co vám osobně nejvíce usnadnilo život a bez čeho se už dnes nedokážete obejít? Na otázku druhého dílu letošního Barometru odpovídá Zdeněk Kratochvíl generální ředitel, ICOM transport a.s.,... celý článek »

Logistika se drží a bude držet i při růstu inflace. Ono jí totiž nic jiného nezbývá

Logistika a její hlavní součást doprava je hlavní součástí řetězce od dodavatele k odběrateli. V průběhu posledních let jsme byli svědky významného posunu ve vnímání logistiky nejen zboží, ale i zásob a rozpracované výroby. Požadavky na termíny se zpřísňují, přibývají sankce za nedodání, a... celý článek »

eActros se projel Prahou

První plně elektrický, sériově vyráběný eActros ze závodu Mercedes-Benz ve Wörth am Rheinu byl v únoru předán zákazníkovi, společnosti DB Schenker. Ten používá eActros k přepravě paletizovaných zásilek v oblasti Lipska. celý článek »

Eastlog 2022 vzdal hold člověku v logistice

(TZ: Atoz) Jubilejní 25. ročník největšího logistického kongresu v České republice letos nesl podtitul Homo logisticus a symbolicky tak vzdal hold všem lidem, kteří pracují v logistice a kteří zejména během pandemie ukázali, že logistika je spolehlivou součástí krizové infrastruktury země.... celý článek »

Hlasujte

Jaký bude mít současná epidemie koronaviru dopad na silniční autodopravu?
Zásadní a ničivý 16%
 
Na začátku bolestný, ale časem se to vrátí k lepšímu 19%
 
Odvětví se očistí od škodlivých faktorů 16%
 
Nijak význačný, o moc hůře, než bylo, už být nemůže 50%
 

Více »

V tomto čísle

  • Český dopravní barometr 2022
  • Vzniká ANAD
  • Nová pravidla pro řidiče mezinárodní silniční dopravy
  • Kögel Trailer v roce 2022
  • Po dvacáté v řadě

Více »

© 2022 Club91 s.r.o. | www.truck-business.cz | Odhlásit odběr