Předplatné | e-Truck & business | Inzerce

Číslo: 4 | Datum: 11. června 2020 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Nové číslo Truck & business a další novinky

Vážení čtenáři,

v letošním 4. Newsletteru přinášíme výběr několika článků z nedávno vyšlého nového čísla a pár dalších novinek ze světa silniční autodopravy a logistiky.

Vaše redakce

Elektromobilita v praxi: Scania a Asko Norge

Začátkem tohoto roku nasadila společnost ASKO do provozu čtyři nákladní vozidla Scania s pohonem na vodíkové palivové články a v únoru rozšířila společnost ASKO svůj vozový park o další dvě elektrická akumulátorová nákladní vozidla pro rozvoz zboží. Společnost ASKO nyní na základě své tříleté... celý článek »

"Neuvěřitelná nabídka" od značky Scania

Koupě použitého vozidla ještě nikdy nebyla tak výhodná. Scania totiž přichází s „Neuvěřitelnou nabídkou“ (jak ji sama nazývá) operativního leasingu, díky které si můžete pořídit nákladní automobil už od 899 EUR za měsíc. To vše navíc za jasných podmínek, s řadou výhod a bez skrytých... celý článek »

DAF získal velký kontrakt v Beneluxu

Společnost Renewi, která patří mezi přední firmy zabývající se kompletní recyklací odpadů na nové produkty, nedávno obdržela dodávku prvních 200 vozidel DAF, která budou sloužit v regionu Benelux. Jako mezinárodní hráč na poli recyklace odpadů se společnost Renewi snaží ještě více snížit negativní... celý článek »

Romana Apltauerová je novou obchodní ředitelkou Renault Trucks

S účinností od 1. června 2020 byla do funkce obchodní ředitelky pro nová a ojetá vozidla Renault Trucks v České republice jmenována Romana Apltauerová. celý článek »

Data DKV naznačují oživení hospodářství, situace u dopravců však zůstává vážná

Doprava začíná pozvolna ožívat, vyplývá z údajů DKV Euro Service, předního poskytovatele služeb pro dopravce. Podle tankování a mýtného českých a slovenských zákazníků DKV je v posledních dvou týdnech patrné odražení od pomyslného dna. I přes tento trend zůstává situace u dopravců velmi vážná. ... celý článek »

Ekologický pohon nákladních vozů

Volvo Group a Daimler Truck AG coby přední zástupci odvětví výroby užitkových a nákladních vozidel sdílejí vizi zahrnující udržitelnou dopravu a uhlíkově neutrální Evropu do roku 2050. Obě firmy nyní podepsaly předběžnou dohodu o založení nového podniku se společnou majetkovou... celý článek »

Rolling Smooth – malá škola kol a pneumatik

Pro mnohé tento článek zřejmě nepřinese zásadně nic převratného, přesto si však dovolíme některé, snad i známé věci trochu uspořádat a doplnit je informacemi o nově dostupných technologických možnostech v dílenské praxi. A možná i odpovědět na některé otázky či problémy, jejichž příčiny jsme dávno... celý článek »

_Renault D Wide 320

U řady Renat Truck D Wide ještě neproběhla kompletní inovace, jak tomu bylo v případě typové řady C, K a T. Její vzhled může být považován za obnošený. Je však vnější dojem takovým handicapem v případě, že technicky je vozidlo na vysoké úrovni? celý článek »

Perlička z historie

K 125. jubileu mladoboleslavské Škodovky patří prezentace historických automobilů se značkou Škoda, ale i těch, které nesly původní označení L&K. Najdeme mezi nimi mnohé, na svou dobu technicky vyspělé užitkové typy. Následující text věnujeme Škodě 998, více známé pod označením „Agromobil. Nejprve... celý článek »

Nákladní list CMR

Zkušenost ukazuje, že ve výkladu mezinárodních přepravních dokladů vzniká mnoho nejasností. V tomto díle se budeme zabývat údaji, které musí obsahovat nákladní list CMR. Začněme u povinných dat. celý článek »

Hlasujte

Jaký bude mít současná epidemie koronaviru dopad na silniční autodopravu?
Zásadní a ničivý 12%
 
Na začátku bolestný, ale časem se to vrátí k lepšímu 45%
 
Odvětví se očistí od škodlivých faktorů 23%
 
Nijak význačný, o moc hůře, než bylo, už být nemůže 23%
 

Více »

V tomto čísle

  • Ekologický pohon nákladních vozů
  • Rolling Smooth – malá škola kol a pneumatik
  • _Renault D Wide 320
  • Perlička z historie
  • Nákladní list CMR

Více »

© 2020 Club91 s.r.o. | www.truck-business.cz | Odhlásit odběr