Předplatné | e-Truck & business | Inzerce

Číslo: 2 | Datum: 25. března 2020 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Nové číslo Truck & business

Tento pátek 27/3 vychází nové číslo magazínu Truck & business. Zasíláme vám malou upoutávku a přejeme hodně zdraví a sil. Redakce 

Posunutí začátku soutěže Scania CO2NTROL CUP 2020

Protože nechceme znevýhodňovat řidiče, kteří kvůli pandemii koronaviru nemohou naplno vykonávat svou práci, rozhodli jsme se posunout start soutěže. Zároveň se díky tomu také prodlužuje doba pro podávání přihlášek. Stále je tedy možné registrovat se do této oblíbené soutěže pro řidiče nákladních... celý článek »

O LNG a jeho perspektivách v Česku

O LNG a jeho perspektivách v Česku Odpovídá: Ing. Filip DostálHead of Business Development, GasNet, s.r.o.   1 Můžete v úvodu představit společnost GasNet? GasNet je provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice.... celý článek »

4 výrobci představují vize budoucnosti

V naší pravidelné rubrice, v níž uvádíme trendy v silniční dopravě, jsme se tentokrát zaměřili na stěžejní výrobce vozidel s alternativním pohonem. Představíme alespoň vybrané nejnovější příklady z výrobního programu čtyř značek. Značky uvádíme v abecedním pořádku a omlouváme se těm, které se nám... celý článek »

Scania: inovativní řada L a díly pro elektromobilitu

Scania myslí na zásobování dnešních i budoucích ekologicky exponovaných lokalit. Typ L s nízkým nástupem je toho dokladem. Vozidlo má všechny předpoklady, které jsou vyžadovány u nákladního vozu určeného pro provoz v městských oblastech. Nejen to, Scania se intenzivně připravuje na elektromobilitu,... celý článek »

Problémové okruhy v mezinárodních přepravních dokladech

Na stránkách našeho časopisu se po čase vracíme ke dvěma závažným dokumentům, a to k nákladnímu listu CMR (NL CMR) a na závěr dnešní úvahy i k náložnému listu. Jak známo, v případě nákladního listu jde o doklad osvědčující existenci přepravní smlouvy v mezinárodní silniční nákladní přepravě. Pro... celý článek »

Svezli jsme se: Fuso eCanter

Rozhodující pro pořízení vozidel s alternativním pohonem nejsou, a ještě dlouho nebudou, bohužel, čistě ekologické pohnutky zákazníků, ale zpřísňující se legislativa. Důležitou roli hraje motivační (finanční) podpora. Ani často zmiňované tvrzení o včasné návratnosti investic vložených do... celý článek »

Vídeň zavádí povinný odbočovací asistent

Město Vídeň zavádí povinného odbočovacího asistenta pro nákladní vozy nad 7,5 tuny. Nový předpis by měl vstoupit v platnost v dubnu, policie ale začne s kontrolami až po přechodném období od ledna 2021. celý článek »

Renault Trucks spouští sériovou výrobu elektroaut

Elektrická vozidla se stávají pro Renault Trucks realitou nejen z obchodního, ale i průmyslového hlediska. V březnu značka spouští sériovou výrobu 100% elektrických vozidel řady D a D Wide Z.E. ve výrobním závodě Blainville-sur-Orne, která představuje rozhodující milník v transformaci městské... celý článek »

Společnost DAF začíná testovat tahač CF Hybrid v běžném provozu

Společnost DAF Trucks začala s testováním modelu CF Hybrid v běžném provozu, aby získala zkušenosti s jeho každodenním používáním. Nizozemský provozovatel přepravy Peter Appel v současnosti využívá hned dvě taková vozidla a zásobuje s nimi supermarkety ve středu Nizozemska. Tahač DAF CF Hybrid... celý článek »

Společnost Leyland vyrobila desetitisící vozidlo DAF s nástavbou z výroby

Společnost Leyland Trucks vyrobila své desetitisící vozidlo s nástavbou PACCAR z výroby, a to na speciální výrobní lince v montážním závodu ve Velké Británii. Tato skutečnost je významným milníkem pro program tvorby nástaveb přímo v místě. Program zahrnuje návrh, výrobu i montáž skříňových nástaveb... celý článek »

V tomto čísle

  • 4 výrobci představují vize budoucnosti
  • Scania: inovativní řada L a díly pro elektromobilitu
  • Problémové okruhy v mezinárodních přepravních dokladech
  • Svezli jsme se: Fuso eCanter

Více »

© 2020 Club91 s.r.o. | www.truck-business.cz | Odhlásit odběr