ZMĚNA PRAVIDEL PRO DOVOZ OJETÝCH VOZIDEL  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » ZMĚNA PRAVIDEL PRO DOVOZ OJETÝCH VOZIDEL

ZMĚNA PRAVIDEL PRO DOVOZ OJETÝCH VOZIDEL

 
image166

čtvrtek, 29. června 2006

S počátkem července se změní podmínky pro jednotlivý dovoz vozidel, která již byla provozována v jiném státě. To umožňuje neomezený dovoz starších vozidel, ovšem za specifických podmínek. „Při dovozu ojetého automobilu nebude vyžadován žádný limit...

 
S počátkem července se změní podmínky pro jednotlivý dovoz vozidel, která již byla provozována v jiném státě. To umožňuje neomezený dovoz starších vozidel, ovšem za specifických podmínek. „Při dovozu ojetého automobilu nebude vyžadován žádný limit pro stáří vozidla. Předpokladem však je, že takový vůz už má příslušné národní typové schválení,“ upřesnila mluvčí Ministerstva dopravy Marcela Žižková. Jde o naprostou většinu vozidel v provozu. Bude tak ukončena dosavadní praxe žádající, aby dovážené nákladní vozy a autobusy nebyly starší pěti let. Pokud však u daného vozidla není možné prokázat požadované typové schválení, vztahují se na něj dosavadní limity pro dobu uplynulou od první registrace. U nákladních vozidel a autobusů to znamená pět let.
Podstatnou novinkou změny pravidel úpravy dovozu ojetých automobilů v zákoně je tedy především to, že musí jít o vozidlo, které je zapsáno v registru vozidel jiného členského státu Evropské unie, vybavené osvědčením o registraci a technickým průkazem garantujícími podle evropských předpisů jeho technickou, ekologickou a další předepsanou způsobilost. Teprve po jejich doložení lze vozidlo zaregistrovat u nás a udělené osvědčení o registraci a technický průkaz vozidla vrátit příslušnému státu EU.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz