Zákazníci hlásí: OPTITRONIC je OK!  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Zákazníci hlásí: OPTITRONIC je OK!

Zákazníci hlásí: OPTITRONIC je OK!

 
image1960

pondělí, 21. března 2011

V druhé polovině roku 2010 společnost Renault Trucks nabídla devatenácti zákazníkům z Francie, Belgie, Nizozemí a Německa týdenní testovací provoz modelu Renault Midlum o celkové hmotnosti 12 tun a výkonu 220 koní, opatřeného automatickou...

 
V druhé polovině roku 2010 společnost Renault Trucks nabídla devatenácti zákazníkům z Francie, Belgie, Nizozemí a Německa týdenní testovací provoz modelu Renault Midlum o celkové hmotnosti 12 tun a výkonu 220 koní, opatřeného automatickou převodovkou Optitronic a programem Optifuel Infomax. Cílem akce bylo zjistit možnosti úspory paliva při používání této převodovky v reálných podmínkách provozu a seznámit se s názory řidičů. Všechny údaje spojené s využitím vozidla byly zaznamenávány a analyzovány programem Optifuel Infomax. Vozidla při tomto testování najela přibližně 10 500 kilometrů s průměrným zatížením zbožím o hmotnosti 5,1 tun.

Již první získané výsledky hovoří samy za sebe: zákazníci, kteří se rozhodli využívat automatizovanou převodovku Optitronic v automatickém módu, po více než 95% doby provozu konstatovali snížení spotřeby paliva o 10% ve srovnání s jejich běžně používaným ekvivalentním vozidlem, což představuje úsporu více než 2 litrů paliva na 100km. U jednoho ze zákazníků dosáhla spotřeba paliva dokonce až 19 % ! Tato čísla jsou o to pozoruhodnější, jelikož byla naměřena při běžné rychlosti provozu a v některých případech i při zvýšené rychlosti.

Zákazníci si z testování vozidla odnesli celkově výborný dojem, přičemž vyzdvihli jeho čtyři hlavní přednosti: bezpečnost (řidič se již nemusí věnovat přeřazováním rychlostí), vlastnosti převodovky Optitronic, celková dynamičnost jízdy a výkon motoru. Co se týká samotné automatizované převodovky, 100% zákazníků ji ohodnotilo jako „dobrou“ či „velmi dobrou“. Všichni zákazníci zvláště ocenili její plně automatizovaný režim (67 % ji ohodnotilo jako „velmi dobrý“), pohodlí při řízení (67 % hodnocení jako „velmi dobré“) a její aspekty v kolonce „bezpečnost“ (56 % hodnocení jako „velmi dobrá“). Třetí vyzdvihovanou vlastností vozidla byla s 68% příznivých hodnocení jeho „manévrovací“ schopnost.

Výsledky těchto testů prováděných zákazníky v jejich firmách a v reálných podmínkách provozu jsou pro společnost Renault Trucks dobrým vysvědčením, které dále posiluje odhodlání výrobce nabízet svým zákazníkům spolehlivé a výkonné nástroje pro další snižování spotřeby vozidel, jakým je automatizovaná převodovka Optitronic nebo programové vybavení pro měření a analýzu spotřeby paliva Optifuel Infomax.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz