ZÁCHRANÁŘSKÝ MODUL VYHRÁL ZLATO  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » ZÁCHRANÁŘSKÝ MODUL VYHRÁL ZLATO

ZÁCHRANÁŘSKÝ MODUL VYHRÁL ZLATO

 
image125

pátek, 9. června 2006

Nejlepším exponátem brněnského veletrhu Autotec v kategorii automobily a přípojná vozidla je návěsový modul pro Zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy, který vyrobila společnost KOV Velim. Odborná porota tento „speciál“ ocenila v rámci...

 
Nejlepším exponátem brněnského veletrhu Autotec v kategorii automobily a přípojná vozidla je návěsový modul pro Zdravotnickou záchrannou službu hlavního města Prahy, který vyrobila společnost KOV Velim. Odborná porota tento „speciál“ ocenila v rámci soutěže Autotec Prix, modul si zde odbyl svoji výstavní premiéru. Unikátní vůz používají zatím jen tři záchranné týmy na světě, mezi nimi i pražští záchranáři. Upravený kamion a tahač využijí například při hromadných haváriích, požárech hotelu, kina nebo činžovního domu, při případných leteckých neštěstích či teroristických útocích. Záchranáři budou samozřejmě raději, když bude modul využíván spíše při asistencích na akcích s velkou koncentrací osob, jako jsou sportovní akce, megakoncerty, různá shromáždění apod.
Na obsluhu celé soupravy stačí pouze jedna osoba. Modul s tahačem je schopen okamžitě vyjet na místo určení, kde se během zhruba deseti minut rozloží na 100 metrech čtverečních.
Systém funguje díky agregátu, který vyrábí elektřinu a ze zásob vydrží v nepřetržitém provozu cca 2 dny. Hned po rozložení funguje několik samostatných pracovišť. Systém umožňuje také okamžitou komunikaci posádek, které během neštěstí spolupracují. Nechybí ani sklad zdravotnických pomůcek, léků i zázemí pro personál.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz