V hlavní roli: provazochodkyně a Volvo FH. Podívejte se  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » V hlavní roli: provazochodkyně a Volvo FH. Podívejte se

V hlavní roli: provazochodkyně a Volvo FH. Podívejte se

 
image2513

pondělí, 27. srpna 2012

Mladá dívka se prochází po laně nataženém mezi dvěma nákladními vozy jedoucími plnou rychlostí – takový kousek zatím nepředvedli ani v Hollywoodu. Video tohoto odvážného počinu se na stránkách YouTube setkalo s ohromným ohlasem. Za posledních...

 
Mladá dívka se prochází po laně nataženém mezi dvěma nákladními vozy jedoucími plnou rychlostí – takový kousek zatím nepředvedli ani v Hollywoodu. Video tohoto odvážného počinu se na stránkách YouTube setkalo s ohromným ohlasem. Za posledních několik dní ho totiž viděly miliony lidí.Žena na laně je americká provazochodkyně Faith Dickey, držitelka světového rekordu v poměrně mladém sportu provazochodectví, který spočívá v tom, ujít co nejdelší vzdálenost po laně napnutém v co největší výšce.  „Jsem zvyklá na výšky, na dlouhá lana i na lana kymácející se ve větru. Tato lana však bývají řádně připevněna ke skalám. Přejít po laně napnutém mezi dvěma pohybujícími se automobily, to je něco úplně jiného,“ komentuje Faith Dickey.

Lana byla natažena mezi vozidly Volvo FH. Švédská automobilka natáčení iniciovala a zorganizovala. Jejím cílem bylo ukázat skvělou ovladatelnost a naprosto výjimečné jízdní vlastnosti nejnovějšího přírůstku její nabídky, nového modelu Volvo FH. Kousek by se nezdařil, kdyby nová Volva FH neměla skvělou boční stabilitu a díky řízení skvělé vlastnosti v přímém směru. Jen díky stabilitě ve všech směrech si totiž mohly oba vozy zachovat neměnný odstup po celou dobu jízdy.

„Nestačí jen říct, že jsme dobří. Chtěli jsme skutečně dokázat, jak velký pokrok jsme v oblasti jízdních vlastností a chování vozu učinili,“ říká Ulf Nordqvist, projektový manažer nové řady Volvo FH.

Něco podobného ještě nikdo nedokázal
Když se hollywoodský tým poprvé dozvěděl o této myšlence, byl ohromen.
„Myslel jsem si, že každý proveditelný kaskadérský kousek už někdo dokázal. Pravda však je, že až doposud nikdo nepřecházel po laně napnutém mezi dvěma jedoucími kamiony. Pro mě to představovalo obrovskou výzvu. A právě výzvy jsou pro mě v životě hnacím motorem,“ říká Peter Pedrero, který pracoval s týmem kaskadérů na filmech jako James Bond, Harry Potter nebo Piráti z Karibiku.

Režie se chopil oscarový adept

Režisérské taktovky tohoto filmu se ujal Henry Alex Rubin, který má na svém kontě mimo jiné i nominaci na Oscara. Jeho film Disconnect se švédským hercem Alexanderem Skarsgårdem v hlavní roli se právě promítá v kinech.
„Je to jeden z nejodvážnějších kaskadérských kousků, jaké jsem kdy natáčel. Ještě teď mě udivuje, že se nám podařilo dát všechno dohromady. Svou kariéru jsem začal dokumentárními filmy, takže jsem rád, že jsme tento film natočili se vším všudy,“ uvádí Henry Alex Rubin.

Nic pro nezodpovědné

Film se natáčel na téměř dokončeném, avšak stále uzavřeném úseku dálnic v Chorvatsku. Ačkoliv záběry vypadají velmi dramaticky, lidé ze společnosti Volvo Trucks i koordinátor Peter Pedrero kladli hlavní důraz na bezpečnost. „Kaskadérské kousky nejsou pro nezodpovědné lidi. Bezpečnost musí být za každých okolností na prvním místě. Vždy se musíte připravit na nejhorší možný průběh a naplánovat si, jak se s ním vypořádat. Přípravy musí zahrnout vše až do těch nejmenších podrobností – jen tak máte šanci, že všechno dobře dopadne,“ popisuje Peter Pedrero.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz