Speciální aplikace  GPS pro silniční autodopravu  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Speciální aplikace GPS pro silniční autodopravu

Speciální aplikace GPS pro silniční autodopravu

 
image1959

čtvrtek, 10. března 2011

Řidič se svým vozidlem ztracený v průmyslové zóně? To může znamenat velké obtíže: zbytečně najeté kilometry a litry bezúčelně spotřebovaného paliva. K tomu je třeba přičíst nepříjemné chvíle při složitém manévrování na úzkých cestách, které...

 

Řidič se svým vozidlem ztracený v průmyslové zóně? To může znamenat velké obtíže: zbytečně najeté kilometry a litry bezúčelně spotřebovaného paliva. K tomu je třeba přičíst nepříjemné chvíle při složitém manévrování na úzkých cestách, které nevyhovují rozměrům vozidla.

Řešení nabízí společnost Renault Trucks - s prvním GPS dostupným pro iPhone a určeným přímo pro nákladní vozidla.  Jakmile je do systému zadána konfigurace vozidla, může se řidič spolehnout na stanovení trasy pouze po bezpečných a povolených cestách. Novinka představuje revoluci v přepravě těžkých nákladů. Tuto aplikaci, která bude v budoucnu ještě rozšířena, doplňuje zařízení pro zjišťování polohy, jež řidiči pomocí dvojího kliknutí umožňuje kontaktovat nejbližší pobočku sítě Renault Trucks.

Zatímco známé typy GPS nacházejí své využití u osobních automobilů, u nákladních vozidel je jejich použití silně limitováno: příliš úzké komunikace, mosty s omezenou výškou vozidla, místa vylučující možnost obratu…  Společnost Renault Trucks nyní ve spolupráci se společností ALK uvádí speciální GPS pro nákladní vozidla, založené na bázi dat NavTeq, představující špičku v oboru. Tento systém bere při vytyčování trasy v úvahu případná omezení pro silniční přepravu nákladů, přičemž je vybaven dalšími specifickými funkcemi a uživatelsky přívětivým grafickým rozhraním.
Řidiči nebo manažeři vozového parku mohou do programu systému zanést technické údaje o kamionu (délka, šířka, výška, celková hmotnost, hmotnost na nápravu), nákladu (povaha a potenciální nebezpečnost převáženého nákladu) a trasové údaje (mýto, maximální povolená rychlost na trase apod.) Všechna tato data jsou zpracovávána v GPS, které řidiči posléze navrhne nejbezpečnější a nejrychlejší trasu v souladu se zadanými údaji, a to v celé evropské silniční síti.

Řidič se tak například může vyhnout příliš nízkým mostům, úzkým silnicím či úsekům se zákazem vjezdu daného vozidla či přepravovaného nákladu. Všechna tato omezení jsou vizuálně signalizována po celé délce trasy. Aplikace pomáhá řidičům i tak, že zjišťuje nebezpečné úseky, kopcovitý terén i místa s rizikem náporu bočního větru, díky čemuž je posílena bezpečnost a dochází k úsporám paliva. Výběrově může řidič získat přístup k údajům o dopravní situaci a následně podle toho svou trasu upravit. V neposlední řadě může řidič v průběhu celé cesty vyhledávat všechna užitečná místa spojená s přepravou, jako jsou servisní centra Renault Trucks. Speciální GPS Renault Trucks pro nákladní vozidla je v současnosti dostupné prostřednictvím App Store a velmi brzy bude k dispozici také pro aplikaci Android. K dostání je v 16 jazycích (ve francouzštině, angličtině, němčině, španělštině, portugalštině, italštině, češtině, polštině, holandštině, dánštině, švédštině, norštině, finštině, ruštině, řečtině a turečtině) v celé Evropě za cenu 149,99 eur:

http://itunes.apple.com/fr/app/navtruck-europe-by-renault/id416554876?mt=8&ls=1

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz