Sedm ocenění pro Mercedes  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Sedm ocenění pro Mercedes

Sedm ocenění pro Mercedes

 
image1858

pátek, 10. června 2011

Užitková vozidla a služby značky Mercedes-Benz získala sedm cen z patnácti udělených hlasování čtenářů, které pořádá nakladatelství ETM. Téměř 7 700 čtenářů vybralo z více než 170 typových řad nejlepší užitková vozidla roku 2011 a z 22 kategorií...

 
Užitková vozidla a služby značky Mercedes-Benz získala sedm cen z patnácti udělených hlasování čtenářů, které pořádá nakladatelství ETM. Téměř 7 700 čtenářů vybralo z více než 170 typových řad nejlepší užitková vozidla roku 2011 a z 22 kategorií zvolilo nejlepší značky roku 2011. Oslava spojená s udělováním cen se konala 31. května v Perkins Parku ve Stuttgartu.

Andreas Renschler, který je v představenstvu Daimler AG odpovědný za divize Daimler Trucks a Daimler Buses říká: „Sedm vítězství v kategoriích nejlepších užitkových vozidel a nejlepších značek nám ukazuje, že se i nadále ubíráme správným směrem. Na tento výsledek jsme velmi pyšní a děkujeme všem čtenářům nakladatelství ETM za jejich hlasy.“

Mercedes-Benz Sprinter, který dal jméno své třídě, získal cenu v kategorii „transportér do 3,5 t“ po patnácté za sebou. Mercedes-Benz Sprinter s dieselovým motorem OM 651 dosahuje sériově normy Euro 5, na přání dokonce i normy EEV.

V kategorii „rozvážkové nákladní automobily“ skončil jako vítěz Mercedes-Benz Axor. V loňském roce byla představena nová verze vozidla Axor. Specialista na optimalizaci užitné zátěže tak pokračuje ve své úspěšné kariéře těžkého rozvážkového vozidla a člena vozového parku s obzvláště nízkými náklady.

Mercedes-Benz Actros byl zvolen vítězem kategorie „nákladní vozidlo dálkové dopravy“. Charakteristickými znaky této vlajkové lodi značky Daimler mezi nákladními vozidly patří ekonomičnost a komfort při jízdě.

Vítězství ve třídě „midibusy“ získal letos opět Mercedes-Benz Tourino. Se svými až 38 místy k sezení je tento obratný zájezdový autobus již řadu let úspěšný především pro menší skupiny. Základem jeho dobrých jízdních vlastností je kombinace motoru umístěného vzadu a přední nápravy s nezávislým zavěšením kol a dále plnohodnotná bezpečnostní výbava včetně elektronického stabilizačního programu (ESP).

Vítězem mezi „městskými autobusy“ byl i v roce 2011 zvolen Mercedes-Benz Citaro. S více než 31 000 prodanými kusy během třinácti let výroby se stal nejúspěšnějším městským autobusem všech dob. Mercedes-Benz rovněž v Mannheimu představil novou generaci autobusu Mercedes-Benz Citaro. Ve třetí generaci tohoto městského autobusu došlo k zásadní změně designu i pracoviště řidiče.

Službu Mercedes-Benz CharterWay čtenáři zvolili vítězem v kategorii „pronájmy/leasing“. Poskytovatel služeb pro užitková vozidla získal tuto cenu již popáté za sebou.

Nabídka TruckWorks získala cenu v kategorii „servis pro trucky/trailery“. TruckWorks je centrem, které nabízí kompletní servis pro vše kolem užitkových vozidel.

Organizátory hlasování čtenářů o „nejlepší užitková vozidla roku 2011“ a „nejlepší značky roku 2011“ byly odborné časopisy „Fernfahrer“, „Lastauto Omnibus“ a „Trans Aktuell“, které vycházejí ve Stuttgartu.

 
image2081image2004
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz