Scania opět hledá nejlepšího řidiče kamionu  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Scania opět hledá nejlepšího řidiče kamionu

Scania opět hledá nejlepšího řidiče kamionu

 
image1531

pátek, 15. ledna 2010

Již počtvrté hledá společnost Scania nejlepšího řidiče trucku, a to v celosvětové soutěži YETD (Mladý evropský řidič nákladních vozidel), jejíž předešlé ročníky se konaly v letech 2003, 2005 a 2007. Projekt byl představen a slavnostně odstartován...

 

Již počtvrté hledá společnost Scania nejlepšího řidiče trucku, a to v celosvětové soutěži YETD (Mladý evropský řidič nákladních vozidel), jejíž předešlé ročníky se konaly v letech 2003, 2005 a 2007. Projekt byl představen a slavnostně odstartován při dnešní tiskové konferenci v Praze, při níž předsedali marketingový ředitel Scanie v České republice Martin Benda, dále Martin Špryňar, generální tajemník sdružení ČESMAD Bohemia a ředitel služby dopravní policie Leoš Tržil. Česmad a Policie ČR patří k hlavním partnerům projektu.

Čeští profesionální řidiči nákladních vozidel dostávají opět ojedinělou příležitost prokázat svoje kvality a schopnosti v evropském měřítku. Ten nejlepší pak získat jako cenu pro vítěze špičkový tahač Scania nové řady R.

Soutěž již tradičně organizuje společnost Scania a je určena mladým řidičům profesionálům do 35 let věku, kteří jsou držiteli řidičského oprávnění pro nákladní vozidla s přívěsy, bez ohledu na značku, kterou řídí v zaměstnání. Od roku 2003, kdy soutěže začaly, se zúčastnilo již více než 63 000 řidičů, kteří předvedli vynikající výsledky a přispěli k tomu, že pracovnímu prostředí řidiče se věnuje stále větší pozornost.

Evropská soutěž YETD (Mladý evropský řidič nákladních vozidel) se bude letos konat již počtvrté. Je zároveň součástí světové soutěže Scania Drivers Competitions, která chce v roce 2010 přilákat na 45 000 účastníků z 28 zemí pěti kontinentů usilujících o dosažení nejlepších bodových zisků, a stává se tak největší soutěží tohoto druhu ve světovém měřítku.

Hlavní pozornost na řidiče
Větší bezpečnost provozu, menší dopad na životní prostředí, lepší provozní efektivnost pro dopravce a majitele těžkých užitkových vozidel - jak lze těchto cílů dosáhnout? Scania věří, že především pozorností věnovanou řidičům, zvyšováním jejich profesionality. To je důvod, proč tato společnost pořádá evropské soutěžení řidičů již počtvrté. „Je důležité věnovat pozornost řidičům a investovat do jejich odborné přípravy, zejména v nynějších ekonomicky nejistých časech“ říká Mikael Person, vedoucí projektu Scania Drivers Competitions ve švédské centrále.

Společnost Scania usiluje prostřednictvím tohoto projektu o prohloubení teoretických a praktických znalostí řidičů, které považuje za důležitý faktor bezpečnosti na silnicích.

Martin Benda, marketingový ředitel společnosti Scania Czech Republic k soutěži říká: “Pro podnikání v oboru silniční přepravy i pro samotnou bezpečnost je právě osobnost řidiče klíčovým faktorem. Dobře školený řidič totiž podstatně účinněji využívá všechny bezpečnostní systémy a součásti konstrukce vozidla a dokáže předcházet nebezpečným situacím. Je také schopen dosáhnout podstatně menší spotřeby paliva, ale i menšího opotřebení techniky a tím i nižších provozních nákladů.”

"Ministerstvo dopravy - BESIP je již tradičně odborným partnerem této soutěže, která významnou měrou přispívá k prevenci dopravních nehod mladých profesionálních řidičů," říká Mgr. Zuzana Ambrožová (BESIP).

„Ze strany ŘSDP (Ředitelství služby dopravní policie) je akce opětovně podporována, a to vzhledem k potřebě zvyšování řidičských schopností a dovedností řidičů. Akce podtrhuje význam preventivních aktivit v oblasti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, zejména v oblasti zásad bezpečné jízdy,“ Připojuje plk. Ing. Leoš Tržil, ředitel Ředitelství služby dopravní policie.

V sázce je nový tahač Scania řady R
Kdo se stane národním vítězem, a bude reprezentovat Českou republiku v evropském finále ve Švédsku, se rozhodne mezi nejlepšími profesionálními řidiči kamionů v českém národním finále, které proběhne v červnu 2010. Nejlepší řidiči z každé země se v říjnu 2010 vydají na evropské finále do Švédska, kde budou během dvou náročných dnů bojovat s dalšími 17 -ti národními finalisty. Evropský vítěz získá špičkový tahač Scania nové řady R. Vyhrát však nebude vůbec snadné: Scania očekává, že se do soutěže zapojí celosvětově 45 000 řidičů, jen v Evropě pak 15 000.

Sledujte soutěž na Scania webu
Řidiči, kteří se o soutěž zajímají, se veškeré podrobnosti dočtou na Scania lokálních web stránkách www.scania.cz, záložka YETD 2010. Zde se také mohou registrovat a absolvovat testy teoretických znalostí přímo na displeji svého počítače. Úspěšný výsledek tohoto kvalifikačního testu je podmínkou pro postup do místních kvalifikačních kol soutěže.

Hlavním sponzorem letošní soutěže je výrobce pneumatik Michelin. Soutěž se opět koná pod záštitou Evropské komise a IRU (International Road Transport Union - Svaz mezinárodní silniční dopravy).  V České republice projekt podporují Ředitelství služby dopravní policie, BESIP – Ministerstvo dopravy a sdružení ČESMAD Bohemia. Hlavním mediálním partnerem je opět Český rozhlas - Radiožurnál a Zelená vlna Radiožurnálu.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz