POLICIE PODPORUJE PÁTEČNÍ ZÁKAZ JÍZD  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » POLICIE PODPORUJE PÁTEČNÍ ZÁKAZ JÍZD

POLICIE PODPORUJE PÁTEČNÍ ZÁKAZ JÍZD

 
image164

středa, 28. června 2006

Jedním z diskutovaných témat nového zákona o provozu na pozemních komunikacích, který vstupuje v platnost již za několik dní, jsou také omezení jízdy nákladních automobilů. Terčem kritiky profesních sdružení i samotných dopravců se stal zejména...

 
Jedním z diskutovaných témat nového zákona o provozu na pozemních komunikacích, který vstupuje v platnost již za několik dní, jsou také omezení jízdy nákladních automobilů. Terčem kritiky profesních sdružení i samotných dopravců se stal zejména zákaz jízdy v pátek od 17 hodin do 21 hodin. Nákladní doprava byla doposud zakázána téměř celou sobotu a také neděli. Zákon nově povoluje jízdu těžkých nákladních automobilů v sobotu odpoledne a v neděli dopoledne. To je doba, kdy je provoz na silnicích relativně velmi mírný. Nová úprava naopak zakázala jízdu kamionů v pátek od 17 do 21 hodin. Páteční omezení provozu kamionů hodnotí Policie ČR jako přínos, k plynulosti silničního provozu nový zákon napomáhá lépe. „Uměl bych si představit i zákaz jízdy kamionů v pátek již od 15 hodin, tehdy začíná špička, “ uvedl Zdeněk Bambas, ředitel Služby Dopravní policie PP ČR. Dopravci a profesní sdružení naopak žádají zrušení pátečního zákazu, souhlasí i s omezeními v sobotu a neděli, které jsou obvyklá v ostatních zemích.
Nakolik se změny v zákazech jízd kamionů projeví ve zvýšení bezpečnosti v silničním provozu, není v tento okamžik jasné. Proslýchá se ovšem, že v novém zákoně budou nutné změny. S jejich implementací se však počítá nejdříve za rok, a zdá se, že zákaz jízdy kamionů v pátek bude patřit mezi nejvíce diskutovaná témata.
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz