O2 TRUCK BUSINESS DAY 2011: poučení, byznys i show  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » O2 TRUCK BUSINESS DAY 2011: poučení, byznys i show

O2 TRUCK BUSINESS DAY 2011: poučení, byznys i show

 
image2030

pátek, 13. května 2011

4. ročník tradičního setkání autodopravců, pracovníků logistických a spedičních společností a jejich dodavatelů - O2 TRUCK BUSINESS DAY 2011 - je již minulostí. Orámovala jej bohatá účast, krásné počasí, příjemné prostředí hotelu My v Lednici na...

 
4. ročník tradičního setkání autodopravců, pracovníků logistických a spedičních společností a jejich dodavatelů - O2 TRUCK BUSINESS DAY 2011 - je již minulostí. Orámovala jej bohatá účast, krásné počasí, příjemné prostředí hotelu My v Lednici na Moravě a v neposlední řadě řada užitečných setkání, která brzy vyústí v nové obchodní kontakty.

Tradiční schéma akce zůstalo zachováno – dopoledne přednáškový blok, odpoledne venkovní program – testovací jízdy, jednání na stáncích partnerů, doplňkové aktivity. Nabitý přednáškový blok zahájil ing. Karel Bezoušek, regionální ředitel společnosti Creditinfo Czech Republic, který hovořil na téma insolvencí a jak jim předcházet.

Zástupce hlavního partnera – společnosti O2 – Tomáš Trejbal vystoupil s přednáškou na téma Monitoring vozového parku, zaměstnanců a jejich efektivní řízení. Popsal trendy a bolesti v oblasti monitoringu vozového parku, k nimž patří kontrola chování řidiče, zvýšení efektivity, kontrola vozidel a právní a regulatorní reporting. Na všechny tyto aspekty má společnost O2 propracovaná řešení, která je připravena dopravcům nabídnout.

Martin Hornof, Fleet Business Development Manager společnosti Bridgestone ČR, představil řadu ekologických nákladních pneumatik Ecopia i systém total fleet managementu, nabízeného i v České republice prostřednictvím servisních center Truck Point.

Velkou pozornost vzbudila prezentace Vladimíra Myslíka ze společnosti Volvo Trucks a jeho kolegy zodpovědného za rozvoj programu DYNAFLEET. Značka Volvo právě zahájila celosvětovou osvětovou kampaň Každá kapka dobrá, která vysvětluje skryté rezervy úspor PHM při provozu nákladního autoparku a ukazuje cesty, jak je překonat. Cestu k dokonalé spotřebě spatřuje Volvo ve třech krocích: optimalizaci vozidla, školení řidičů a vyhodnocení dat. Právě zde se uplatňuje program DYNAFLEET, který Volvo v rámci svých aktivit nabízí.

S velkým ohlasem se setkala přednáška ing. Jana Medvedě ze sdružení CESMAD Bohemia, která nastolila tolik otázek a diskusních témat, která by zabrala jeden celý den. Týkala se novinek v oblasti legislativy, vztahů autodopravců a státu, mýta a dalších „žhavých“ témat. Pomyslnou druhou stranu v tomto vztahu zaujímali hosté ze strany Ministerstva dopravy, konkrétně ing. Jan Brouček a Ing. Ivan Novák, CSc. Prvně jmenovaný rozebral nejčerstvější novinky v oblasti mýta, druhý se ve svém vystoupení věnoval kombinované dopravě.

Posledním přednášejícím byl šéfredaktor časopisu Truck & business ing. Vlastislav Tůma, který z pozice technického odborníka rozebral současnost a budoucnost elektrických pohonů v silniční automobilové dopravě v ČR a EU.

Po obědě již následoval volný program, který tvořily obchodní jednání na stáncích partnerů, prohlídky vystavené techniky a názorné ukázky, jako např. demonstrace možností monitorovacích aplikací společnosti O2 na terénních čtyřkolkách, které měli účastníci k dispozici. Vítaným zpestřením byly dynamické ukázky záchranných prací SDH Velká Bíteš při dopravní nehodě včetně vyproštění zraněné osoby z havarovaného osobního vozidla za použití hydraulického vyprošťovacího zařízení Lukas. Druhá ukázka s poskytnutím předlékařské první pomoci proběhla za spolupráce Zdravotnické záchranné služby Jihomoravského kraje a silniční a odtahové služby Moravskoslezská s.r.o. Brno. Pokud měli návštěvníci zájem, měli možnost si prakticky vyzkoušet práci hasiče-záchranáře na vlastní kůži. V průběhu odpoledního programu byl předveden zásah a odtah havarovaného kamiónu převráceného na bok za použití speciální těžké vyprošťovací techniky silniční a odtahové služby Moravskoslezská s.r.o. Brno.

Akce typu O2 TRUCK BUSINESS DAY je součástí komunikační platformy kolem časopisu Truck & business, moderního magazínu pro strategii podnikání v silniční autodopravě. Vedle tištěného časopisu ji tvoří aktivity na webu, průzkumy trhu, konference či setkávání lidí z oboru aj. „Nalézání a zprostředkovávání obchodních kontaktů považujeme za přirozenou součást aktivit moderního B2B magazínu,“ říká vydavatel časopisu ing. Martin Mensa, který vychází v belgické licenci a v Česku působí od roku 2007.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz