NOVÁ ZNAČKA NA LEASINGOVÉM TRHU  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » NOVÁ ZNAČKA NA LEASINGOVÉM TRHU

NOVÁ ZNAČKA NA LEASINGOVÉM TRHU

 
image36

úterý, 25. dubna 2006

Značka ČP Leasing se mění na Credium – to bylo hlavní sdělení tiskové konference, kterou představitelé sedmé největší leasingové společnosti v Česku odstartovali rebranding firmy. Změna názvu souvisí se změnou vlastníka, kterým se stala v srpnu...

 
Značka ČP Leasing se mění na Credium – to bylo hlavní sdělení tiskové konference, kterou představitelé sedmé největší leasingové společnosti v Česku odstartovali rebranding firmy. Změna názvu souvisí se změnou vlastníka, kterým se stala v srpnu loňského roku francouzská společnost Sofinco S.A. Ta je dceřinou firmou čtvrté největší banky na světě Crédit Agricole S.A. Cílem společnosti Sofinco, zastřešené novou značkou Credium, je upevnit pozice ve financování dopravní techniky, intenzivněji se zaměřit i na financování ojetých vozů a rozšířit aktivity na nejširší spektrum spotřebitelského financování.

Společnost ČP Leasing si za devět let svého působení na českém trhu vybudovala pevné místo v první desítce největších leasingových společností. Společnost poskytuje finanční služby pro fyzické osoby, podnikající i nepodnikající, a právnické osoby. Prostřednictvím ČP Leasingu lze financovat nová a ojetá osobní i nákladní auta. Mezi produkty patří finanční a operativní leasing, splátkový prodej a spotřebitelské úvěry. Za poslední účetní období zaznamenal ČP Leasing zisk ve výši 120 mil. Kč a celková aktiva dosáhla k 31.12.2005 částky 8 mld. Kč. V prvním čtvrtletí 2006 dosáhl ČP Leasing pod novým vlastníkem meziročního nárůstu obratu ve výši 50 % na 1,13 mld. Kč (bez DPH).
Logo Credium vyniká ve finanční sféře neobvyklou kombinací modré a zelené barvy. Tři tečky evokují mince, ale mají také symbolizovat hlavní oblastí zájmu společnosti – leasing, úvěr a pojištění.

Komunikační kampaň zaměřená na rebranding společnosti bude pomocí tištěných a venkovních médií zahájena 25. května letošního roku.

Na fotografii zleva:
Martin Kalvoda, vedoucí úseku marketingu
Petr Neužil – obchodní ředitel ČP Leasing
Eva Höglund - country manager, SOFINCO
Bernard Manuelli – ředitel mezinárodní divize SOFINCO S.A., člen dozorčí rady ČP Leasing
Luděk Keltyčka – předseda představenstva a gen. ředitel¨
Miroslav Beneš – Ogilvy 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz