Některé Benziny se mění v Orlen a Star  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Některé Benziny se mění v Orlen a Star

Některé Benziny se mění v Orlen a Star

 
image1990

pátek, 8. dubna 2011

Dubnová tisková konference Benziny přinesla několik zajímavých novinek, o nichž informovali novináře čelní představitelé společnosti, jejíž tržní podíl v roce 2010 překročil 14 %. Samoobslužná čerpací stanice Expres 24 „Expres 24 je první...

 
Dubnová tisková konference Benziny přinesla několik zajímavých novinek, o nichž informovali novináře čelní představitelé společnosti, jejíž tržní podíl v roce 2010 překročil 14 %.

Samoobslužná čerpací stanice Expres 24
„Expres 24 je první skutečně plně samoobslužná čerpací stanice v ČR. Zákazníci u ní mohou načerpat naše kvalitní palivo rychleji a také levněji, protože díky úspoře nákladů můžeme u Expres 24 nabízet nižší ceny,“ řekl Martin Durčák, jednatel společnosti Benzina. Čerpací stanice Expres 24 je v provozu od 1. dubna ve Vysokém Mýtě. Řidičům je k dispozici nonstop a mohou u ní natankovat kvalitní paliva Natural 95 a Diesel TOP Q ze sortimentu společnosti Benzina. Platit mohou nyní platebními kartami, v blízké budoucnosti budou zavedeny i hotovostní platby prostřednictvím peněžních automatů na stojanech.

Test konceptů Orlen a Star
Od dubna do konce roku 2011 budou testovány čerpací stanice Orlen a Star, které vznikly transformací sedmi původních stanic Benzina. Tento dvojitý strategický test by měl ukázat, zda může být takovýto koncept v České republice úspěšný. „Testujeme reakci zákazníků na dva koncepty s různými značkami, cenami, vybavením obchodů a gastronomií,“ komentoval novinku Martin Durčák.
Čerpací stanice Orlen jsou určeny primárně zákazníkům zaměřeným na nadstandardní kvalitu produktů a služeb. Nabízena budou stejná paliva, která jsou standardně v nabídce stanic Benzina plus, tedy včetně prémiových paliv Verva. Orlen je značka velmi dobře známá na polském a litevském trhu, kde její logo nese více než tisíc čerpacích stanic. V ČR budou v provozu celkem tři stanice Orlen, a to ve Velké Dobré, v Chomutově a v Mnichově Hradišti.
Nabídka čerpacích stanic Star je více cílena na zákazníky, kteří se rozhodují především podle ceny. Tento řetězec pochází původem z Německa a čítá okolo 500 čerpacích stanic. Star bude nabízet standardní kvalitní paliva z nabídky společnosti Benzina. Dvě stanice Star budou umístěny v Praze 9, další dvě v Novém Městě nad Metují a v Hořicích v okrese Jičín.

Změny v legislativě a kvalita paliv
Společnost BENZINA vítá aktuální změny v legislativě, které mají za cíl více chránit spotřebitele a zamezit daňovým únikům. Jde především o novelu zákona o pohonných hmotách a čerpacích stanicích č. 311/2006 Sb. a novelu zákona o DPH pod č. 47/2011 Sb.

Česká obchodní inspekce (ČOI) bude mít nově povinnost zveřejňovat seznam čerpacích stanic, jejichž vzorky nevyhověly kontrolám kvality paliv. „Tato úprava však musí být ještě dopracována. Podle její současné podoby totiž bude ČOI uvádět na jednom seznamu čerpací stanice, u kterých byl zjištěn jen drobný nedostatek, společně s těmi, jejichž palivo může reálně poškodit motor nebo životní prostředí. Poctiví prodejci paliv, u kterých dojde jen k drobné nesrovnalosti, tím mohou být poškozeni,“ uvedl k tomu Martin Durčák.

V roce 2011 doposud všechny vzorky odebrané na čerpacích stanicích Benzina kontrolám ČOI vyhověly. Benzina kvalitu svých pohonných hmot kontroluje nadstandardně v rámci systému Pečeť kvality. Jedna čerpací stanice je v něm kontrolována v průměru více než pětkrát ročně (1850 kontrol na 337 stanic Benzina), zatímco ČOI kontroluje jednu stanici průměrně jednou za dva roky (1866 kontrol na 3672 veřejných stanic ročně).

Vedle ochrany spotřebitele směřují změny v legislativě i k zamezení daňovým únikům. Podle novely zákona o DPH bude konečný prodejce ručit za nezaplacenou daň, a to i tehdy, pokud bude úplata za toto zdanitelné plnění bez ekonomického opodstatnění zcela zjevně odchylná od obvyklé ceny. „Takovýchto podezřele výhodných nabídek přitom koluje v síti firem a obchodníků s palivy mnoho, několik z nich máme k dispozici.“ potvrdil Martin Durčák.

Promo akce „Ujíždějte na kolech“
Na jaro připravila Benzina pro své zákazníky speciální promo akci „Ujíždějte na kolech“. Od 18. dubna budou zákazníci za natankování 30 litrů paliva odměněni cyklistickým dárkem, například sadou imbusů či sadou bezpečnostních světel. Za 80 litrů je čeká prémiový dárek. Každý zákazník, který u ČS Benzina zaplatí alespoň 500 korun, se může zúčastnit SMS soutěže, ve které bude rozdělováno pět jízdních kol denně.
Promo akce bude mediálně podpořena v rádiích (Evropa 2, Impuls a síť regionálních rádií MMS) a prostřednictvím bigboardů, billboardů a citylightů.
(red)
foto Benzina


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz