KAMIONOVÝ MODUL PRO ZÁCHRANÁŘE  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » KAMIONOVÝ MODUL PRO ZÁCHRANÁŘE

KAMIONOVÝ MODUL PRO ZÁCHRANÁŘE

 
image95

pondělí, 22. května 2006

Během posledních deseti let došlo u nás i ve světě k nárůstu mimořádných událostí a krizových situací s hromadným postižením zdraví osob. Na tuto skutečnost bylo nezbytné reagovat odpovídajícím vybavením a připraveností všech záchranných složek také...

 
Během posledních deseti let došlo u nás i ve světě k nárůstu mimořádných událostí a krizových situací s hromadným postižením zdraví osob. Na tuto skutečnost bylo nezbytné reagovat odpovídajícím vybavením a připraveností všech záchranných složek také v našich podmínkách. Po vyhodnocení zkušeností ze světa a EU, kde převažují nákladní kamionové moduly obsahující vše potřebné se snadnou obsluhou, se Zdravotnický záchranný sbor hlavního města Prahy (ZZS HMP) rozhodl právě pro takové řešení. Modul „Kamion“ je pro zásah a likvidaci následků mimořádné události využitelný téměř okamžitě. Na místo určení je schopen vyjet téměř okamžitě, na místě je během chvíle rozložen a připraven k plnění úkolů. Nachystání všech pracovišť trvá asi 10 minut, modul – kamion zabere plochu o rozměrech 7,3 x 13,6 m, do výšky pak 4 m. Navíc přiveze na místo události najednou vše, co k zásahu a likvidaci následků mimořádné události záchranáři potřebují. Další velkou výhodou je, že na jeho provoz je potřeba pouze jeden člověk.
Záchranný modul má mnoho možností využití dle aktuální situace a typu události, ať již jako prostředek pro přepravu nutného zdravotnického materiálu, léků a přístrojů, či jako prostor pro komunikaci, ošetření pacientů a zázemí záchranářů. Modul se tak stane týlovým pracovištěm odpovídající úrovně, a to včetně potřebného zázemí pro zaměstnance. Dosud záchranná služba disponovala pouze zařízeními, jež sestávaly z několika přívěsů a musely se na místo dopravit několika vozy s několika řidiči. Modul v podobě kamionu má ovšem také jednu nevýhodu, a to sníženou průchodnost kvůli jeho velikostí. Řidič se proto připravuje v období „klidu“ na to, aby byl schopen dojet k jakémukoliv objektu v Praze. Vytváří si tedy datové podklady a zpracovává nejrůznější varianty tras. 
Celé zařízení je možno využít pro kvalitnější zásah nejen při průmyslových a dopravních haváriích, ale také při přírodních katastrofách, teroristických útocích, nebo i zcela běžných společenských akcích s velkou koncentrací osob apod. Průměrná využitelnost by měla být nejméně dvakrát do měsíce.

 
image96image95
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz