KABOTÁŽ U KOMBINOVANÉ DOPRAVY  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » KABOTÁŽ U KOMBINOVANÉ DOPRAVY

KABOTÁŽ U KOMBINOVANÉ DOPRAVY

 
image208

pondělí, 14. srpna 2006

Od října bude možné na základě povolení provádět kabotáž při svozu a rozvozu kontejnerů z/do terminálu v Duisburgu, a to díky zřízení linky nedoprovázené kontejnerové dopravy z Lovosic do tohoto německého města loni v říjnu. Nový druh kabotážních...

 
Od října bude možné na základě povolení provádět kabotáž při svozu a rozvozu kontejnerů z/do terminálu v Duisburgu, a to díky zřízení linky nedoprovázené kontejnerové dopravy z Lovosic do tohoto německého města loni v říjnu. Nový druh kabotážních povolení tedy bude přidělován českým dopravcům po roce provozu linky. Povolení se zkráceným názvem „Svoz nebo rozvoz Kombi Euro3“ platí podle Česmad Bohemia jen pro jednu jízdu z/na terminál Duisburg, pokud kontejnery, výměnné nástavby, návěsy atd. byly přepraveny linkou Lovosice – Duisburg či zpět. Pro případ, že by český dopravce měl zájem např. z terminálu Duisburg odvézt kontejnery, které byly jeho firmou naloženy na linku v Lovosicích, do určeného místa na území Německa a současně zde naložit jiné kontejnery pro kombinovanou dopravu z Duisburgu zpět do Lovosic, musí mít k dispozici dvě tato povolení.
Navíc je mohou použít pouze vozidla, resp. soupravy vozidel standardu „Euro 3 bezpečná“ a lepší. K nim musí řidič případné kontrole předložit opis Eurolicence, nákladní list CMR a jiné vhodné přepravní doklady, ze kterých bude vyplývat, že část přepravy probíhá v rámci kombinované dopravy Lovosice-Duisburg či zpět a že svoz či rozvoz probíhá pouze mezi nádražím kombinované dopravy Duisburg a místem nakládky nebo vykládky na území Německa. Na povolení musí být vyplněno datum jízdy. Ve vozidle musí být spolu s povolením i atesty CEMT dokládající splnění požadavků pro vozidla, resp. soupravu vozidel minimálně „Euro 3 bezpečná“. Pro zbytek letošního roku byl podle informací Česmadu Bohemia dojednán kontingent tří set těchto povolení, na rok 2007 jich bude předběžně vyměněno šest set kusů. Zájemci o jednosměrná kabotážní povolení by měli svůj požadavek na letošní 4. čtvrtletí uplatnit formou požadavkového listu nejpozději do 5. září. 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz