e-Reporting od DKV šetří náklady  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » e-Reporting od DKV šetří náklady

e-Reporting od DKV šetří náklady

 
image1889

čtvrtek, 2. prosince 2010

Průměrný kamion v mezinárodní dopravě najede měsíčně 12 000 km, spálí 3 600 l nafty za 85 000 Kč a projede tisíce km po mýtných úsecích, za které zaplatí 40 000 Kč.  „Dopravci dnes pracují s doslova žiletkovou marží, a proto potřebují co nejúčinněji...

 
Průměrný kamion v mezinárodní dopravě najede měsíčně 12 000 km, spálí 3 600 l nafty za 85 000 Kč a projede tisíce km po mýtných úsecích, za které zaplatí 40 000 Kč.  „Dopravci dnes pracují s doslova žiletkovou marží, a proto potřebují co nejúčinněji svoje náklady hlídat,“ říká Ondřej Pavlík, ředitel české pobočky DKV Euro Service. „Jako první v Evropě jsme proto pro ně nyní spustili eReporting – on-line nástroj, který jim usnadní udržet náklady pod kontrolou“.

eReporting, který vyvinula a spustila společnost DKV Euro Service na svých stránkách www.dkv-euroservice.com, je on-line analytický nástroj, který poskytuje dopravcům aktuální údaje o provozních nákladech jejich flotil. Uživatelem aplikace eReporting se zákazník DKV stává jednoduchou registrací na základě zákaznického čísla. Poté může získávat detailní reporty a analýzy o transakčních datech z celé sítě téměř 36 tisíc čerpacích stanic DKV po Evropě, průjezdech mýtných bran či překročení limitů nastavených dispečerem pro každý vůz. Dokáže také sledovat průměrnou spotřebu a náklady vozidel a dokonce i výši emisí CO2. Účetní jistě ocení možnost stahování kopií faktur za posledních 12 měsíců.

Díky eReportingu mohou majitelé a dispečeři nejenom kontrolovat četná transakční data (jen z mýtných úseků jsou jich každý měsíc u jednoho vozidla stovky) na úrovni každého vozidla, ale hlavně kontrolovat jen takové údaje, které systém vyhodnotí jako překročení nastavených limitů. „Mohou to být vícečetná denní tankování, nadměrná tankování, překročení mýtných limitů apod,“ vysvětluje O. Pavlík.

eReporting je vhodný jak pro malé dopravce, tak pro velké dopravní firmy. Uživatelé si totiž mohou vybrat mezi standardními reporty, které přinášejí všeobecný přehled o vozidlech a transakcích, a reporty vytvořenými na míru přímo konkrétnímu vozovému parku. Ty pak umožňují jejich správcům nastavit si sledovaná data na úrovni jednotlivých vozidel a tankovacích karet či podle nákladových středisek. A pokud chtějí mít pod kontrolou vozový park v každém okamžiku, můžou využít možnosti nastavení osobních upozornění ve formě e-mailové zprávy, tzv. alertu, kterou obdrží automaticky v případě mimolimitní situace.
K úspoře nákladů kromě eReportingu pomohou zákazníkům také informace o cenách nafty a plánovač trasy DKV Route Planner, který zároveň vyhledá tři nejlevnější čerpací stanice na trase. Na stránkách www.dkv-euroservice.com jsou pro přihlášené uživatele k dispozici i přehledy aktuálních cen nafty u důležitých DKV stanic a průměrné ceny v evropských zemích. Získat údaje o tom, kde je na naplánované trase pro konkrétní kamion nafta nejlevnější, je tak doslova otázkou několika vteřin.

V neposlední řadě k úspoře nákladů výrazně pomáhá karta DKV, která umožňuje tankovat u téměř 36 000 čerpacích stanic po celé Evropě, stejně jako čerpat řadu dalších služeb. Karta DKV přináší výrazné úspory jak při tankování, tak i při úhradě mýtného. Dalším plusem pro firemní finance je benefit v podobě až měsíčního odkladu úhrady. Tím se dopravcům vylepšuje cash-flow. Pokud zároveň dopravce využije program DKV Net Invoicing Program (= fakturace netto), na jeho měsíční faktuře už se objeví částka za tankování, mýtné a další služby v cizině s odečtenou DPH.


 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz