DKV: pozitivní vývoj české ekonomiky  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » DKV: pozitivní vývoj české ekonomiky

DKV: pozitivní vývoj české ekonomiky

 
image1854

pátek, 15. října 2010

Podle Českého statistického úřadu vzrostla domácí ekonomika meziročně za druhé čtvrtletí letošního roku o 2,2 %. Za indikátor stavu hospodářství lze považovat vývoj dopravy zboží. Jako důkaz tohoto tvrzení nabídla společnost DKV Euro Service -...

 

Podle Českého statistického úřadu vzrostla domácí ekonomika meziročně za druhé čtvrtletí letošního roku o 2,2 %. Za indikátor stavu hospodářství lze považovat vývoj dopravy zboží. Jako důkaz tohoto tvrzení nabídla společnost DKV Euro Service - největší evropský poskytovatel služeb pro dopravce - aktuální data, a to u příležitosti tiskové konference konané 13. října v hotelu Barcelo Old Town Praha.
Úvodem je vhodné připomenout, že k zákazníkům tankujícím palivo na karty DKV, patří největší české přepravní společnosti. DKV obsluhuje zhruba 30 procent českého trhu a poskytnuté údaje lze tedy považovat za reprezentativní.
„Bereme-li dopravní výkony jako věrohodný indikátor stavu ekonomiky, pak naše data za poslední měsíce potvr zují jasnou změnu trendu a poměrně vysoký růst,“ říká Ondřej Pavlík, výkonný ředitel české pobočky DKV Euro Service. „Po citelném poklesu v roce 2009 a prvním čtvrtletí roku 2010 zaznamenáváme u našich českých zákazníků rostoucí objemy tankování – v srpnu to bylo o 3,5 procenta, v září se tempo růstu zvýšilo meziročně o 6,8 procenta a zatím částečná čísla za říjen naznačují podobný trend.“

Na českém trhu pokračuje vzhledem k vysoké ceně nafty trend přesunu tankování do zahraničí. V současné době se do zahraničí přesunulo již 27 procent objemu tankování, a to nejvíce na Slovensko, kde je nafta o 10 procent levnější, dále do Polska a Rakouska. Jeden ze způsobů, jak snížit vysoké náklady na pohonné hmoty, vidí rostoucí počet dopravců v přechodu na směsnou naftu. „Zde registrujeme zajímavý rozdíl: zatímco u nás dopravci testují a postupně zavádějí tankování směsné nafty s 31 % biosložky, v zahraničí se daleko častěji používá rovnou čistá bionafta. Moderní vznětové motory to umožňují.“ uvádí O. Pavlík.
Novinkou, která usnadní dopravcům kontrolu provozních nákladů a nabídne aktuální údaje o jejich flotilách, je on-line analytický nástroj DKV eReporting, který česká pobočka DKV zavádí od konce října.

Při bilancování úspor výrazně pomáhá karta DKV, která umožňuje tankovat u téměř 36 000 čerpacích stanic po celé Evropě, stejně jako využívat řadu dalších služeb. Informace o cenách nafty v Evropě poskytuje informační systém DKV na www.dkv-euroservice.com.

Podrobnější aktuální informace z oblasti cen, služeb a prognóz dalšího vývoje dopravy u nás a v Evropě přineseme již v listopadovém čísle magazínu Truck&business 4/2010.
Foto: Ondřej Pavlík na tiskové konferenci 13. října v hotelu Barcelo

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz