Česmad: první jednání nového předsednictva  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Česmad: první jednání nového předsednictva

Česmad: první jednání nového předsednictva

 
image1494

úterý, 22. června 2010

Ve čtvrtek dne 17. 6. 2010 se sešlo na prvním pracovním jednání nově zvolené předsednictvo Sdružení Česmad Bohemia. Jedním z hlavních bodů byla přítomnost ministra dopravy G. Slamečky a vyhodnocení roční spolupráce v rámci Národního výboru pro...

 
Ve čtvrtek dne 17. 6. 2010 se sešlo na prvním pracovním jednání nově zvolené předsednictvo Sdružení Česmad Bohemia. Jedním z hlavních bodů byla přítomnost ministra dopravy G. Slamečky a vyhodnocení roční spolupráce v rámci Národního výboru pro silniční dopravu a řešení nejpalčivějších problémů v silniční dopravě.

Prezident sdružení Vladimír Starosta v úvodu ocenil spolupráci s ministrem dopravy, která byla nejlepší za několik posledních let, zejména díky vůli věci řešit ze strany pana ministra, nicméně v oblasti konkrétních výsledků u jednotlivých bodů není důvod k jásotu. Zásadními nedořešenými problémy tak jsou: téměř nejvyšší spotřební daň z nafty v EU, jejíž vinou čeští dopravci tankují v zahraničí a státní rozpočet přichází o miliardy Kč, absence systémové výchovy řidičů profesionálů, nedořešení zavedení odborné způsobilosti spedic a absence podpory kombinované dopravy. Naopak se podařila dořešit problematika DPH z nezaplacených faktur a spoluodpovědnost odesilatele za hmotnost nákladu.

Nejvýbušnějším nedořešeným problémem však stále zůstávají 3 roky neřešené připomínky dopravců k fungování elektronického mýta, zejména možnosti nahlížet na nedoplatky a tyto mít možnost uhradit bez nutnosti dojíždět 100 km na Hospodářskou komoru s 20 Kč. Na začátku května sice došlo k dohodě mezi firmou Kapsch, ŘSD, Ministerstvem dopravy a Sdružením ČESMAD BOHEMIA o technickém a legislativním řešení problémů mýtného systému, ale do dnešního dne ministr nedostal od dodavatele mýtného systému závaznou nabídku vč. časového harmonogramu realizace. Přítomní členové předsednictva se shodli, že jsou pro dopravce nepřijatelné další odklady a požadují předložení nabídky do čtvrtka 24. 6. 2010, aby mohlo být ze strany MD a ŘSD v této věci rozhodnuto do konce června. „Nálada mezi dopravci je skutečně velmi napjatá a pokud by došlo k dalšímu odkladu řešení našich připomínek vinou laxnosti dodavatele mýtného systému, či státní správy, tak nedokáži vyloučit i razantní veřejné vystoupení dopravců,“ uvedl po skončení jednání generální tajemník sdružení Martin Špryňar. 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz