Bezpečná jízda se značkou Setra  |  Archiv 2006 - 2012  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv 2006 - 2012 » Bezpečná jízda se značkou Setra

Bezpečná jízda se značkou Setra

 
image2390

pátek, 27. dubna 2012

Setra pro své zákazníky připravila testování bezpečnostních asistenčních systémů, kterými jsou vybaveny typy autobusů řady 400, v Centru bezpečné jízdy na okruhu v Mostě. Setra se zaměřila na naplnění motta značky „Best in Class“ i v oblasti...

 
Setra pro své zákazníky připravila testování bezpečnostních asistenčních systémů, kterými jsou vybaveny typy autobusů řady 400, v Centru bezpečné jízdy na okruhu v Mostě. Setra se zaměřila na naplnění motta značky „Best in Class“ i v oblasti bezpečnosti, proto předvedla bezpečnostní systémy v praxi ve svých vlajkových autobusech S 415 GT-HD a S 416 HDH.

Dva modely S 415 GT-HD řady ComfortClass sloužily k ověření chování vozidla při vyhýbacím manévru před překážkou, kterou tvořila vodní stěna s návratem do původního jízdního pruhu s následnou zatáčkou. Cílem bylo ukázat, jak systémy ABS a ESP reagují při prudkém sešlápnutí brzdy v extrémních adhezních podmínkách na rovince a v zatáčce, kdy vozidlo zůstává stále ovladatelné. Dalšími testovanými systémy, které měli účastníci možnost vyzkoušet, byly adaptivní tempomat (AT) a aktivní brzdový asistent (ABA), kdy je autobus vybaven radarem, který snímá rychlost před ním jedoucího vozidla. Tyto dva elektronické systémy jsou schopny vozidlo bez zásahu řidiče zpomalit nebo naopak zrychlit podle aktuální dopravní situace.

„Teoreticky zná systémy mnoho řidičů a právě nyní mají možnost vyzkoušet vše v praxi za asistence zkušených instruktorů. Správné užívání a funkčnost systémů jako celku zajišťují nejvyšší úroveň bezpečnosti cestování na silnici. Záměrně byly zvoleny testy bezpečného brzdění na mokré ploše a jízdy s adaptivním tempomatem, aby si řidiči ověřili, že v kritických situacích se na svůj autobus mohou spolehnout,“ uvedl Jan Čížek, vedoucí prodeje Setra.

K vidění byly také jiné modely portfolia značky Setra jako dvoupatrový S 431 DT, S 416 GT-HD/2 a také historické exponáty S 213 ze soukromé sbírky Vratislava Štáhlicha, Autobusy VKJ, a model S 215 HD ze sbírky Jana Kukly.

Touto akcí odstartovala značka Setra řadu setkání, která se budou konat v letošním roce. Již v červnu představí nové modely (model ) nové řady ComfortClass 500 s motorem splňujícím normu Euro 6.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz