Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 3 / 2007

 
 

Vybrané články

Zavedení systému e-Vývoz v ČR

Zavedení systému e-Vývoz v ČR

 

V minulém čísle jsme představili e-Vývoz zejména po stránce právních předpisů a věcí teoretických. Nyní se budeme věnovat konkrétnímu využívání tohoto systému. Jelikož Evropská unie dala jednotlivých členským státům... celý článek »

 
Evropa a bodové systémy

Evropa a bodové systémy

 

Bodový systém není zdaleka nové dopravně bezpečnostní opatření, neboť je využíván již celá desetiletí prakticky ve většině vyspělých státech světa a to jak v Evropě, tak i v zámoří. My se však, pro aktuálnost této... celý článek »

 
EGR, nebo SCR?

EGR, nebo SCR?

 

Ještě nikdy nebylo zákazníku, který si chce koupit těžký nákladní automobil, nabídnuto tolik variant na výběr jako dnes. V roce 2007 je možné koupit vozidlo splňující normu Euro 4 nebo Euro 5, v závislosti na výrobci má... celý článek »

 
Od autodopravy k logistice

Od autodopravy k logistice

 

V minulém čísle našeho magazínu jsme slíbili, že se dnes budeme věnovat podrobněji logistice, tedy oboru, který má pro strategii podnikání v silniční autodopravě obrovský význam. Nečiníme si nárok na to, že na čtyřech... celý článek »

 
Ohlédnutí za pražskou premiérou

Ohlédnutí za pražskou premiérou

 

Problémy současného světa jsou velice komplikované a propojené. Komunikace na jakékoliv úrovni je jedna z cest, která může posunout vývoj evropské dopravy příznivým směrem. Každá snaha o vytvoření pravidel a dobrých... celý článek »

 
Dakar 2008 s novou tatrou

Dakar 2008 s novou tatrou

 

Aleš Loprais, bronzový medailista z poslední dakarské rallye, přestavil spolu se svým týmem koncepci závodního vozu pro ročník 2008. Rallye Dakar 2008 pojede Loprais Tatra Team se zbrusu novým vozidlem, tzn., že nepůjde... celý článek »

 
75 let Mitsubishi Fuso

75 let Mitsubishi Fuso

 

Na evropském trhu se před dvěma lety objevila mezi užitkovými vozidly dravá „štika“ jménem Mitsubishi Fuso Canter. Obchodní značka Fuso vznikla právě před 75 lety. A to je důvod k řádným oslavám. Připomeňme alespoň... celý článek »

 
Skříňové automobily 4 až 6 t

Skříňové automobily 4 až 6 t

 

Vžijte se do role manažerů dopravně-logistické firmy, která rozšiřuje služby zákazníkům z kamionové přepravy na rozvoz kusového zboží, a to zejména od výrobce do domu, kdy je nutné zajíždět i do center měst. Firma se... celý článek »

 
Převodná ústrojí nákladních vozidel

Převodná ústrojí nákladních vozidel

 

Snahou manažerů, a v neposlední řadě i řidičů, je dosahovat nejnižší spotřeby při co nejrychlejším a nepřerušovaném dosažení cíle. V minulých dvou číslech našeho magazínu jsme se poměrně podrobně věnovali hospodárnému... celý článek »

 
Valivý odpor jako zdroj úspor

Valivý odpor jako zdroj úspor

 

Valivý odpor (valivé tření) vzniká při pohybu oblého tělesa po vodorovné podložce a závisí na hmotnosti a poloměru tělesa. To je obecná fyzikální definice. Při otáčení kola po silnici se pneumatika stlačuje, deformuje,... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz