Archiv  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Archiv

Truck & business 1 / 2006

 
 

Vybrané články

VÝCHODNÍ EVROPA - NOVÉ CENTRUM

VÝCHODNÍ EVROPA - NOVÉ CENTRUM

 

Evropský dopravní sektor je v pohybu. Když porovnáme dopravní mapu Evropy dnes se stavem před dvaceti lety, vidíme obrovský posun. Daleko nejvýznamnější změnou je vznik dopravních toků mezi západní a východní Evropou –... celý článek »

 
VŽDY ALESPOŇ O KROK NAPŘED

VŽDY ALESPOŇ O KROK NAPŘED

 

Cestou za ICOM transport Jihlava, jedním z předních dopravních uskupení v zemi, byla na Vysočině znát končící zima. Nikoli ovšem v čistém vnitřním areálu společnosti a servisní části, a už vůbec ne v jejích... celý článek »

 
BUDOUCNOST NÁKLADNÍ DOPRAVY

BUDOUCNOST NÁKLADNÍ DOPRAVY

 

Zajímáme se o trendy v budoucím vývoji silniční nákladní dopravy. Svůj názor na věc však mají kromě teoretiků či výrobců techniky také přímo ti, pro které je doprava zboží a služeb po silnici „denním chlebem“. Oslovili... celý článek »

 
BRUSEL HLÁSÍ POLOJASNO

BRUSEL HLÁSÍ POLOJASNO

 

Kompromisní úprava pravidel pro řízení a odpočinek řidičů silničních vozidel je v řadě ohledů přinejmenším nedomyšlená. Evropský parlament a rada ministrů EU se po několika letech jednání 6. prosince loňského roku... celý článek »

 
ELEKTRONICKÉ MÝTO JE ZA DVEŘMI

ELEKTRONICKÉ MÝTO JE ZA DVEŘMI

 

S přijetím výkonového zpoplatnění u nás dojde ke změnám v dopravních tocích i v dalších oblastech. Jak příznivé aspekty zavedení mýta co nejvíce zvýraznit a naopak co nejvíce eliminovat negativa, ukazují zkušenosti ze... celý článek »

 
NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ

NEZNALOST ZÁKONA NEOMLOUVÁ

 

Povinnost profesionálních řidičů absolvovat dopravně psychologické a neurologické vyšetření nejpozději do konce roku 2007, to je jeden z důsledků novely zákona o provozu na pozemních komunikacích. Dá se očekávat, že... celý článek »

 
ČEŠTÍ DOPRAVCI JSOU DOBŘE PŘIPRAVENI

ČEŠTÍ DOPRAVCI JSOU DOBŘE PŘIPRAVENI

 

Bengt Thorsson, výkonný ředitel společnosti Scania CER (Česká republika, Maďarsko, Slovensko), vidí hlavní přednosti značky Scania v kvalitě, nízkých provozních nákladech a vysoké zůstatkové ceně ojetých vozů. Příznivě... celý článek »

 
CELOEVROPSKÉ POKRYTÍ NEVYHNUTELNÉ

CELOEVROPSKÉ POKRYTÍ NEVYHNUTELNÉ

 

Dopravce, působící v celé Evropě nebo přinejmenším ve velké většině zemí, musí mít možnost spolehnout se na dodavatele, který mu všude zaručí obdobnou úroveň služeb bez ohledu na konkrétní zemi. Platí to ve všech... celý článek »

 
ECOCOMBI - ANO ČI NE?

ECOCOMBI - ANO ČI NE?

 

Silniční soupravy o délce 25,25 m ještě nenalezly sluchu v řadě zemí Evropské unie. Skandinávského příkladu se ujalo v poslední době pouze Nizozemí, Česká republika se stejně jako zbytek Unie staví spíše negativně.... celý článek »

 
NESPRÁVNÁ GEOMETRIE STOJÍ PENÍZE

NESPRÁVNÁ GEOMETRIE STOJÍ PENÍZE

 

Vysoké náklady na pohonné hmoty a pneumatiky mohou dramaticky zatřást s již tak napjatými rozpočty autodopravců. K efektivnímu hospodaření v této oblasti může výrazně přispět péče o správné nastavení geometrie kol a... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz