Easytrip Transport Services pomůže dopravcům při integraci revidované směrnice o eurovinětě  |  Truck & business 4 / 2023  |  Aktuální číslo  |  Truck & Business

     
 

Truck & Business » Aktuální číslo » Truck & business 4 / 2023 » Easytrip Transport Services pomůže dopravcům při integraci revidované směrnice o eurovinětě

Easytrip Transport Services pomůže dopravcům při integraci revidované směrnice o eurovinětě

 
ilustracni

úterý, 5. prosince 2023

Jozef Bavoľár, Area Sales Manager CE, Easytrip Transport Services

 

Jak hodnotíte obecnou ekonomickou kondici odvětví silniční autodopravy a logistiky v Česku/na Slovensku, potažmo v celém středoevropském regionu v roce 2023 a jaké hlavní události tento rok přinesl vaší společnosti?

Tváří v tvář rostoucím cenám a zvyšujícím se nákladům na různých frontách, jako jsou pohonné hmoty, mýtné, pracovní síla a vozidla, se silniční nákladní doprava a logistika v České republice, na Slovensku a v celé Evropě denně potýká s problémy. K tomu se přidává nedostatek řidičů a orientace v současném ekonomickém prostředí vyžaduje rychlou přípravu na blížící se změny.

Evropská komise ve snaze o naplnění cílů v oblasti snižování emisí CO2 revidovala směrnici o eurovinětě, přičemž Německo se ujalo vedení a zavede emisní kategorie od 1. prosince 2023. Ve společnosti Easytrip Transport Services se v úzké spolupráci s našimi partnery z oblasti mýtného pilně připravujeme na bezproblémovou integraci těchto změn. Náš specializovaný tým je odhodlán nabídnout podporu našim zákazníkům při překonávání tohoto přechodného období.

Je však nezbytné si uvědomit, že tyto regulační úpravy přinesou od prosince výrazné zvýšení cen mýtného v Německu a v průběhu roku 2024 se očekává podobné zvýšení i v dalších členských státech EU. Na obzoru se rýsuje nevyhnutelné zvýšení sazeb v silniční dopravě.

Situace na Ukrajině dále prohlubuje problémy a zvyšuje napětí na trhu komerční dopravy. Jako aktéři v odvětví musíme zůstat tváří v tvář těmto mnohostranným výzvám ostražití, přizpůsobiví a proaktivní, abychom zajistili trvalou odolnost a úspěšnost provozu našich zákazníků.

Ilustrační foto archiv

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@truck-business.cz